• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Jozyrtare: Qendra e Corovodes do te ndryshoj Projekti rreth 30 milion do te jete mjaft kontemporan. U prezantua per te paren here ne 2011

Jozyrtarisht Corovoda On Line meson se po ecin tratativat per nje investim serioz me ne fund ne Corovode. Keshtu sipas lajmit, Nje projekt mund te konkretizohet se shpejti duke sjelle ne nje imazh krejtesisht ndryshe Corovoden e Ardhshme. Nje pedonale e gurte ku do te kete kufizim me orar kalimi per mjetet aoutomobilistike ne segmentin nga Bashkia drejt ish-Mapos e deri ne fund, vende parkimi, istalacione te Ujit te tipit shatervane dhe nje vend enksa per evente artistike etj jane detajet e ketij projekti. Per here te pare ky projekt u prezantua ne 2011 ndersa ne ate kohe ky propozim vinte Deputeti i Partise Socialiste Fidel Ylli ndersa ne Corovode garonte per kete subjekt Rezart Hoxha. Projekti mendohet se do te vij ne ndihme edhe per qarkullimin rrugor pasi ndryshe nga nje shesh qendror kaotik nje pjese e tij do te konvertohet ne elemente kontemporan ku do te dominojne pllakat tipike te gurta te Skraparit ndersa nga ana tjeter rruga me dy korsi do te rreth rrotulloj qendren aktuale. Besohet se takimet e radhes per kete gje mund te jene rreth datave 20 dhjetor 2013 por ky informacion eshte jozyrtar
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA