• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Corovode: Aktiviteti u mbajt dje. Perkujtohet 68 vjetori i Shpalljes se Shqiperise Republike. Ja titujt e nderit te shperndare nje dite me pare

Nje dite me pare ne Corovode pak pas ores 10:00 ne nje takim mes veteraneve dhe pasardhesve u kujtua 68 vjetori i shpalljes se Shqiperise Republike. Kjo date eshte e kujtueshme ne Corovode pasi pikerisht shpallja e Shqiperise Republike ndodhi pas zgjedhjeve te para te zhvilluara ne Shqiperine e lire te mbajtura ne 2 dhjetor 1945. Nje prej lagjeve ne Corovode mban ende emrin lagjia "2 Dhjetori" per nder te ketyre zgjedhjeve. Per tu rikthyer tek lajmi i dates 11.1.2014. Ne aktivitetin e mbajtur dje te pranishem krahes dhjetra veteraneve e pasardhesve moren pjese edhe Nenprefekti i Qarkut Fatos Hasanaj si dhe Nenkryetarja e Bashkise Corovode Anila Shenjtolli. Fjala e hapjes u mbajt nga Kryetari i Komitetit te Veteraneve Skrapar Enver Naska ku nder te tjera ne fjalen e ti ai tha ... " Me ndryshimet qe kane ndodhur pas viteve 90te kjo ngjarje e shenuar ne historine e popullit tone eshte lene ne harrese nga te gjithe qeverite qe kane ardhur ne pushtet...". Me tej aktiviteti vijoi me fjalen e Sekretarit te Komitetit te Veteraneve te LANC Bashkim Sulejmani dhe aktiviteti vijoi me shperndarjen e titujve "Nderi i Organizates se LANC"
U vleresuan ne keto cmime:
1. Novrus Ago - veteran
2. Veli Bekteshi - veteran
3. Novrus Aliaj - veteran
4. Biliman Mehmetaj - veteran
5. Haxhi Kaloci - pasardhes
6. Kasem Caka - pasardhes
7. Harulla Cela - pasardhes
8. Adil Hasani - pasardhes
9. Vrenos Zylfo - pasardhes

Aktiviteti zgjati rreth 90 minuta dhe u mbyll me urimet per nje vit te ri 2014 sa me te mire.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA