BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Corovoda rinis Pagimin e Ujit te Pijshem. Pas shume vitesh banoret i rikthehen pageses per ujin e pijshem

Posted on Friday, February 21, 2014 and filed under , , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Per shume vite debitor, me se fundmi duket sikur sikur situata ka ndryshuar disi te pakten per abonenetet familjare te Sh.A. Ujesjellesi Skrapar. Kjo e fundit prej vitesh e zhytur ne nje kolaps financiar ku nuk mund te paguante dot pagat e punonjesve te saj gjendja financiare duket sikur ka dhene pozitevet e para pas lancimit te faturave te ujit te pijshem qe prej vitesh nuk vinin ne dyert e banoreve. Ndonse per familjaret ka nje ndryshim ne gjendjen e arketimeve te cilat vijojne prane zyrave te sh.a. Ujesjelles nga ana tjeter detyrimet e institucioneve te tjera ndaj Ujesjellesit mbeten ende problem. Lehtesisht imapkti eshte dhene edhe ne rubinetet e skraparasve ku tani me pak minuta me shume uje te pijshem ne dite i jane shtuar ritualeve 2 orareshe qe kishte Corovoda.
©Corovoda On Line

0 Responses for “ Corovoda rinis Pagimin e Ujit te Pijshem. Pas shume vitesh banoret i rikthehen pageses per ujin e pijshem”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social