• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Ndarja Territoriale: Corovoda do te jete Bashki. Propozimi. Qyteti yne do te jete pjese e rajonit te Muzakajve

Nese deri dje jemi mesuar me emertesen Rajoni i Beratit kjo nuk do te qendroj me ne 2015. Te pakten keshtu thuhet ne nje propozim i cili liston se cilat do te jene Bashkite qe do te jene ne Skrapar dhe me tej ne Shqiperi. Sipas portalit elektronik shtetweb, nje nder propozimet qe ben ky portal eshte se ne Shqiperi nuk duhet te kete Komuna. Sipas propozimit ne fjale e gjithe Shqiperia duhet te kete 5 rajone plus kryeqytetin. Secili prej rajoneve do te kete nen vete Bashkite. SIpas kesaj ideje te re, te nje nder temave me me interes momentalisht ne Shqiperi, Bashkia Corovode do te jete pjese e Rajonit te Muzakajve. Sipas ketij Propozimi Skrapari aktual do te ndahet ne 2 Bashki te Medha.
1. Bashkia Corovode
Do te kete shtrirjen gjeografike te tille qe do te perfshije fshatrat:
Krushove, Faqekuq, Kapinove, Turbohove, Gostencke, Leshnje, Vlushe, Kraste, Backe, Potom, Helmes, Qafe, Staravecke, Gjergjove, Visocke, Koprencke, Melcke, Germenj, Nikollare, Dyrmish, Blezencke, Prishte, Zaberzan, Zaberzan i ri, Cepan, Muzhake, Rog, Muzhencke, Strenec, Qeshibes, Malind, Kakos, Sevran i vogel, Sevran i madh, Korite, Strore, Mollas, Radesh, Verzhezhe, Gradec, Veseshte, Buzuq, Osoje, Munushtir, Sharove, Corovode, Cerenisht, Polene, Zogas, Cerove, Slatinjas, Kalanjas, Veleshnje, Dhores, Nishice, Liqeth, Grepcke, Orizaj, Rovice.
© Corovoda On Line / Vijon ne postimin e radhes do te publikojme Bashkine tjeter te Skraparit

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA