BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Ndarja Territoriale: Corovoda do te jete Bashki. Propozimi. Qyteti yne do te jete pjese e rajonit te Muzakajve

Posted on Sunday, March 09, 2014 and filed under , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Nese deri dje jemi mesuar me emertesen Rajoni i Beratit kjo nuk do te qendroj me ne 2015. Te pakten keshtu thuhet ne nje propozim i cili liston se cilat do te jene Bashkite qe do te jene ne Skrapar dhe me tej ne Shqiperi. Sipas portalit elektronik shtetweb, nje nder propozimet qe ben ky portal eshte se ne Shqiperi nuk duhet te kete Komuna. Sipas propozimit ne fjale e gjithe Shqiperia duhet te kete 5 rajone plus kryeqytetin. Secili prej rajoneve do te kete nen vete Bashkite. SIpas kesaj ideje te re, te nje nder temave me me interes momentalisht ne Shqiperi, Bashkia Corovode do te jete pjese e Rajonit te Muzakajve. Sipas ketij Propozimi Skrapari aktual do te ndahet ne 2 Bashki te Medha.
1. Bashkia Corovode
Do te kete shtrirjen gjeografike te tille qe do te perfshije fshatrat:
Krushove, Faqekuq, Kapinove, Turbohove, Gostencke, Leshnje, Vlushe, Kraste, Backe, Potom, Helmes, Qafe, Staravecke, Gjergjove, Visocke, Koprencke, Melcke, Germenj, Nikollare, Dyrmish, Blezencke, Prishte, Zaberzan, Zaberzan i ri, Cepan, Muzhake, Rog, Muzhencke, Strenec, Qeshibes, Malind, Kakos, Sevran i vogel, Sevran i madh, Korite, Strore, Mollas, Radesh, Verzhezhe, Gradec, Veseshte, Buzuq, Osoje, Munushtir, Sharove, Corovode, Cerenisht, Polene, Zogas, Cerove, Slatinjas, Kalanjas, Veleshnje, Dhores, Nishice, Liqeth, Grepcke, Orizaj, Rovice.
© Corovoda On Line / Vijon ne postimin e radhes do te publikojme Bashkine tjeter te Skraparit

0 Responses for “ Ndarja Territoriale: Corovoda do te jete Bashki. Propozimi. Qyteti yne do te jete pjese e rajonit te Muzakajve”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social