• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Corovode: Vogelushet risollen emocionet e dikurshme ne Kinema. Aktivitetet vijojne kete jave me Miss dhe Mister Lulja 2014

Dita Nderkombetare e Femijeve risolli me heret nje aktivitet ne Corovode. Aktiviteti i mbajtur nga femijet e Kopshteve te Corovodes nga Drejtoria e Kopshteve nen ideimin e Enerida Hoxha risolli pas shume vitesh edhe per te medhenjte emocione teper te rralla te ngjashme me ato te nje jete social-kulturore teper aktive qe ishte dikur. Keshtu te enjten per me shume se 2 ore u mbajt ne Corovode aktiviteti "Festojme 1 Qershorin". Me protagoniste vogelushet, qindra duartrokitje nga prinder, mesues, nxenes te ftuar qe ishin te pranishem ne aktivitet. Nder te tjera ne takim ishin te ftuar edhe drejtuesit me te larte te jetes aktive ne institucionet vendore. Corovoda Online solli me heret nje video nga ky aktivitet. Por ky aktivitet nuk do te jete i vetmi. Ne daten 5 qershor 2014 pritet qe Qendra Kulturore e Femijeve nen drejtimin e G.Omeri te risjell pas 2 vitesh aktivitetin Miss dhe Mister Lulja nje aktivitet qe mbahet kryesisht me femije te klasave te dyta per te dyja shkollat 9vjecare qe jane ne Corovode.

©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA