• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Edi Rama: I mahnitur nga Kanionet e Skraparit. Perfundon vizita dyditore e Kryeministrit ne Corovode

Ka perfunduar pak para ores 11:40 te kesaj te shtune 22 qershor 2014 vizita dyditore e Kryeministrit te Shqiperise Edi Rama ne Corovode. Corovoda Online duke qene prane aktiviteteve jep ne menyre kronologjike me kryesoret e vizites:
E Premte 21 qershor 2014
- Shume te ftuar nga cifti Meta dhe ne mes tyre edhe Kryeministri Edi Rama ne nje ndalese disa oreshe ne Bogove te Skraparit.
- Kryeministri Edi Rama dhe Kreu i Parlamentit Ilir Meta vizitojne nje prej investimeve me te fundit te fasonerise ne Skrapar ku me se fundmi jane te punesuar rreth 200 gra e vajza te Skraparit.
- Rafting ne Kanionet e Osumit. Nen shoqerine e ideatoreve te Albanian Rafting Zamo & Blerina Rama nuk nguroi te postonte ne rrjetin twitter fotot e para te rafting.
- Hostimi vazhdoi me pas ne akomodimin ne nje prej investimeve serioze te nismes private ne Kanione Hotel ku ne oren 21:00 vizitore te shumte e te vecante te Skraparit do te mblidheshin se bashku ne mes tyre nder emrat kryesore pervec Kryeministrit Edi Rama dhe kreut te parlamentit Ilir Meta te pranishem edhe ministrat Damian Gjiknuri, Nasip Naco, deputetet Silva Caka, Monika Kryemadhi, Spartak Braho, Eduart Bejko, Gledion Rehovica, Benet Beci per Fondin Shqiptar te Zhvillimit, personazhet e njohur te Fiks Fare Filip Cakulli dhe Koco Devole, Presidenti i Universitetit Kristal Ahmet Mucaj, kengetari Dule Malindi, Kryetari i qarkut Berat Petrit SIna, Prefekti i Beratit Selfo Kapllani, Drejtori Rajonal i Arsimit Selman Hodaj drejtues te njesive vendore, Kryetari i Bashkise Corovode Nesim Spahiu etj
E Shtune 22 qershor 2014
- Rama fillimisht vizitoi rrugen e Kanioneve nga ku theksoi rendesine e investimeve ne infrastrukturen rrugore  qe do te behen per kete zone si edhe lidhjen me Permetin.
- Vizita me pas u spostua ne skajin lindor te Corovodes ne nje prej HEC te reja te ngritura per te vijuar me pas ne Uren e Kasabashit. I shoqeruar nga Meta dhe drejtues te tjere Edi Rama u habit nga bukuria e kesaj vepre te trashegimise kulturore te 1640
- Vizita e radhes ishte me pas ne mjediset e Bashkise Corovode.
- Per disa minuta  ne qendrim tek bar tradicional "Verori" ne Corovode.
- Rreth ores 11:40 minuta Edi Rama dhe Ilir Meta perfunduan viziten dyditore ne Corovode
©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA