• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Skrapar: Provimi i Matematikës. Nota dominuese është 5. Ja si variojnë 165 nota

Në provimet e maturës 2014 për të gjithë Skraparin përfshirë edhe korrespodencën figuruan të rregjistruar zyrtarisht 405 nxënës. Do të ndalemi në provimin e Matematikës ndërsa Corovoda Online i referohet 165 rekordeve të para sipas rendit alfabetik, c'ka do të thotë që kemi marrë në rend rritës nxënësit e kësaj mature emri i të cilëve fillon me A pastaj B e me radhë deri në rekordin e 165. Nota që dominon është 5 (pesë). Por le të shohim për këto 165 nxënës rezultatet e marra nga provimi i matematikës.

Nga 165 rekordet e para ( sipas kriterit alfabetik nga 405 gjithësej) munguan apo nuk u paraqiten 23 nxënës.
Nga 165 rekorde ( sipas kriterit alfabetik nga 405 gjithësej) u vlerësua me notën 10 (dhjetë) vetëm 1 nxënës.
Nga 165 rekorde ( sipas kriterit alfabetik nga 405 gjithësej) u vlerësua me notën 9 (nëntë) 5 nxënës.

Nga 165 rekorde ( sipas kriterit alfabetik nga 405 gjithësej) u vlerësuan me notën 8 (tetë) 5 nxënës.
Nga 165 rekorde ( sipas kriterit alfabetik nga 405 gjithësej) u vlerësua me notën 7 (shtatë) 16 nxënës.
Nga 165 rekorde ( sipas kriterit alfabetik nga 405 gjithësej) u vlerësua me notën 6 (gjashtë) 15 nxënës.
Nga 165 rekorde ( sipas kriterit alfabetik nga 405 gjithësej) u vlerësua me notën 5 (pesë) 70 nxënës.
Nga 165 rekorde ( sipas kriterit alfabetik nga 405 gjithësej) u vlerësua me notën 4 (katër) 29 nxënës.
Moda matematikore është 5, por duhet që të jemi të qartë me çdo lexues. Këto nota i referohen vetëm 165 emrave të parë. Padyshim që ka dhjetë apo nëntë tjetër por nëse ajo është i referohet emrave që fillojnë me karakterin E dhe me pas, F, G, Gj etj.

Rezultatet e ulta ne Matematikë më tepër i referohen sistemit të shkollimit me korespodencë. Pavarësisht se arsimi po vendoset në prioritet kryesore rezultatet lidhen me shumë faktorë të ndërthurur, mosinteresimi i nxënësve sidomos për lëndët ekzakte, niveli i mësimdhënies, roli i familjes etj.
©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA