• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Torta rekord prej limoni. Pastiçerë amerikan prodhojnë tortën prej 2.8 metër diametri

Disa pastiçerë amerikanë nga Florida arritën të prodhonin dje e premte 4 korrik 2014 një prej rekordeve më të rinj të tyre që do të tentoj të njihet nga Akademia e Rekordeve Botërore. Embëlsira u realizua gjatë një festivali lokal të quajtur festivali i limonit i cili do të mbyllet këtë të shtunë 5 korrik 2014. Torta e prodhuar ka një diametër prej 2.8 metrash dhe për prodhimin e saj u përdorën 6 400 kokrra limoni, më shumë se 60 kg qumësht të skremuar si edhe afro 99 kg vafer.
©Corovoda Online / Imazhi Associated Press

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA