• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Skrapar: ish reparti ushtarak i Bigazit do t'i kaloj Ministrisë së Arsimit dhe Sportit

Sipas corovodaonline, ish-reparti ushtarak i Bigazit, në Skrapar do të kalojë në administrimin e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit. Kështu besohet se do të ndodh në fillim të tetorit 2014. Prej kohësh Reparti 5013 i njohur ndryshe si Reparti i Bigazit nuk ishte funksional ndërsa pak vite më parë aty u realizuan proçese të demontimit të materialeve ushtarake të shumta që depozitoheshin në Skrapar. Kalimi në pronësi të Ministrisë së Arsimit dhe Sporteve sipas corovoda online do të sjellë shfrytëzimin e këtij mjedisi për aktivitet sportive të zonës së Skraparit, kryesisht climbing, rafting, trekking etj. Më së fundmi bukuritë natyrore të Skraparit kanë joshur me mijëra turistë vëndas dhe të huaj.
©Corovoda Online / Imazhi me karakter ilustrues me pamje nga Skrapari

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA