• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Jozyrtare: Komandoi Dronin në Beograd. Djaloshi nga Kukësi piloti nga këmbana e një kishe


Një i ri nga Kukësi mendohet se ka qënë ai që pilotoi me telekomandë Drone në stadiumin "Partizani" në Beograd gjatë fundit të pjesës së parë të ndeshjes Serbi - Shqipëri. I riu që në orët e para të së martës u ngjit përmes tubacioneve shkarkuese të ujit (anësore) në majën e një këmbanoreje poshtë këmbanës së një kishe pranë stadiumit në distancë në afro 50 metra larg. Ai ka qëndruar aty që prej orës 05:00 të mëngjesit i ndihmuar edhe nga një bashkëmoshatar i tij. Prej andej ai ka telekomanduar Drone ndërsa nën xhupin e tij në brendësi të tij kishte futur banerin me imazhet e Isa Boletini dhe Ismail Qemali. Sipas Corovoda Online në muajin qershor 2014 i riu ka qëndruar në San Marino ndërsa disa kohë ka jetuar në Itali. Kjo nuk është hera e parë që i njëjti personazh bën gjetje unikale të mbështetjes Kuq e Zi. Një vit më parë ndërsa në 6 shtator 2013 në Slloveni luhej takimi Slloveni - Shqipëri i riu arriti të ngjitet në pjesën e varur të stadiumit (pjesa e mbuluar) për të varur flamurin shqipëtar. Shumë media serbe madje përfaqësues të lartë të shtetit Serb akuzuan me 100% vëllain e kryeministrit Edi Rama por edhe këtu politika serbe e keqinformimit për të nxituar në deklarata dhe nxitur urrjetje duket si dështim i radhës dhe mbajtje e një kombi serb në gënjeshtra që propagandohen si në sistemet diktatoriale. Sipas informacioneve jozyrtare i riu ka mundur te largohet dhe dalë nga Beogradi rreth orës 02:00 të së mërkurës 15 tetor 2014 i ndihmuar edhe nga një shtetas tjetër.
©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA