• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Lëkundje sizmike u ndjenë në Çorovodë. Tërmeti me epiqender Tërpan të qarkut

Lëkundje më të forta sizmike u ndjenë në Poliçan për pak sekonda gjatë mbremjes së djeshme 4 mars 2015. Lekundja u ndje edhe në Çorovodë. Epiqendra e këtij tërmeti ishte Tërpani, pjesë e Qarkut Berat dhe sipas monitorimit sizmik mesdhetar fuqi ishte me intesitetin 3.8 magnitudë. Ora e saktë e lëkundjes ishte 22:17 e mbrëmjes së djeshme dhe së paku në Çorovodë u ndje për shumë pak sekonda. Në thellësi tokë epiqendra ishte në afro 1 kilometër. Në imazh epiqendra e tërmetit të mbremjes së vonë të së mërkurës.
©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA