• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Mamografia Falas. Në Çorovodë starton projekti në dobi të grave dhe të rejave

Përmes një informacioni në burim, gratë dhe të rejat e Çorovodës por edhe të zonave përreth do të kenë mundësi e kryerjes të ekzaminimit të Mamografisë pranë Spitalit të Çorovodës. I gjithë ky shërbim do të jetë falas dhe starton që nga kjo javë për disa ditë rresht. Projekti përmes Ministrive të linjës u mësua nga Drejtoria e Shëndetit Publik Skrapar dhe është konkretizim i hapave të mëhershëm. Aparaturat i instaluara tashmë do të mundësojnë së paku kryerjen e më shumë se 15 ekzaminimeve në ditë, dhe besohet se ky projekt do të zgjas disa ditë. Kultura e përkujdesjes shëndetësore në mjaft raste limitohet nga të ardhurat dhe kostot financiare. Ky është rast i mirë për të gjithë të rejat dhe gratë skraparase që të kryejnë këtë shërbim falas pranë mjediseve të Spitalit në Çorovodë.
©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA