• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Çorovodë: Promovohet libri "Çepani" i Ilmi Qazimi. Libri kushtuar historikut dhe Çepanit

Më herët në pas akrepat e orës 10:00 të kësaj të marte 22 shtator 2015, në mjediset e Verorit gjithçka ishte bërë gati. Prej ditësh mes njoftimeve ishte folur. Një aktivitet u zhvillua sot në Çorovodë ku u promovua libri "Çepani" i autorit Ilmi Çepani. Mes dhjetra të pranishmëve u fol nga vetë autori mbi përsenë e këtij libri, i cili në thelb shfaqet si një botim enciklopedik rreth gjithçkaje mbi të djeshmen e të sotmen e Çepanit, vendlindjes së autorit por njëherësh vendlindja e shumë luftëtarëve e mendimtarëve si Myftar Osmani, Vaip Gogo, Hysen Zyka, Njazi Cepani etj. Gjithë aktiviteti u zhvillua nën një atmosferë pozitive mes kujtimesh dhe rrefenjash si dhe në fund një koktail i rastit mes të pranishmëve. Libri voluminoz me afro 570 faqe është një botim i vitit 2015 i shtëpisë botuese "Eldora" është nën zhanrin monografik dhe në brendësi shoqërohet me pamje imazhesh dhe harta.
©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA