• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Çorovodë: Mbahet Konferenca e 17të e Veteranëve të Rrethit Skrapar.

Të enjten pak pas orës 10:00 në hollin e kinemasë "Tefik Lapani" në Çorovodë, nisi punimet Konferenca e 17të e Veteranëve të Rrethit Skrapar. Dhjetra të pranishëm ishin pjesë e aktivitetit mes tyre edhe drejtues lokal. Konferenca krahës pasqyrës së punës së realizuar gjatë këtyre viteve në thelb kishte edhe votimet për drejtuesit e rinj të Veteranëve të Skraparit. Skrapari është ndër rrethet me përtej historikun e ngjarjeve të shumta historike, ka edhe një grup veteranësh aktiv të cilët zhvillojnë në një vit kalendarik më shume se 50 aktivitete. Në përfundim të Konferencës pas votime Enver Naska u rizgjodh Kryetari i Komitetit të Veteranëve Skrapar si dhe Bashkim Sulejmanasi u rizgjodh Sekretar i këtij Komiteti. Në takim nderoi me fjalën edhe Kryetari i Bashkisë Skrapar Nesim Spahiu. Në vijim ndalemi në disa pasazhe të fjalës së tij "...si pasardhes deshmori ,ashtu si deri tani,do te jem gjithmone prane jush ,per t`ju mbeshtetur moralisht dhe institucionalisht ,me te gjitha mjetet dhe hapsirat ligjore qe do te kem ne dispozicion ne cdo inisiative dhe aktivitet qe ju do te zhvillon. " - tha kështu kreu i bashkisë Skrapar, gjatë fjalës së këtë Konferenca. Konferenca i zgjati punimet disa orë dhe në fund një koktail u organizua për rastin.
©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA