• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Skrapar - Potom: Ndalohen 2 të rinj. Prodhim dhe Shitje lëndësh narkotike

Në një raport zyrtar Në vijim të kontrolleve të zhvilluara në zonën e Potomit, në bazë të informacioneve të mbledhura, gjatë ditës së djeshme 15 tetor 2015, Seksioni për Narkotikët, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Skrapar, kanë zhvilluar një tjetër operacion antidrogë.
Si rezultat i këtij operacioni, u bë e mundur, arrestimi në flagrancë, i dy shtetasve (corovoda online poston vetëm inicialet dhe jo emrat e plotë) :   
1 - T. G, 26 vjeç, banues në Potom të Skraparit.
2-  R.G, 16 vjeç, banues në të njëjtin fshat. Sipas komunikatës zyrtare mbi lajmin Arrestimi në flagrancë i shtetasve të mësipërm u bë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tyre në fshatin Potom, Skrapar, është gjetur dhe sekuestruar një sasi prej 4 kg e 400 gr lëndë narkotike e dyshuar marijuanë.
Materialet e përgattitura, iu kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, Seksioni i të Miturve, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike", e kryer në bashkëpunim, parashikuar nga neni  283/2 i Kodit Penal.
© Corovoda Online/  Imazhet Policia e Shtetit

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA