• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Skrapar - Potom: Ndalohen 2 të rinj. Prodhim dhe Shitje lëndësh narkotike

Në një raport zyrtar Në vijim të kontrolleve të zhvilluara në zonën e Potomit, në bazë të informacioneve të mbledhura, gjatë ditës së djeshme 15 tetor 2015, Seksioni për Narkotikët, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Skrapar, kanë zhvilluar një tjetër operacion antidrogë.
Si rezultat i këtij operacioni, u bë e mundur, arrestimi në flagrancë, i dy shtetasve (corovoda online poston vetëm inicialet dhe jo emrat e plotë) :   
1 - T. G, 26 vjeç, banues në Potom të Skraparit.
2-  R.G, 16 vjeç, banues në të njëjtin fshat. Sipas komunikatës zyrtare mbi lajmin Arrestimi në flagrancë i shtetasve të mësipërm u bë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tyre në fshatin Potom, Skrapar, është gjetur dhe sekuestruar një sasi prej 4 kg e 400 gr lëndë narkotike e dyshuar marijuanë.
Materialet e përgattitura, iu kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, Seksioni i të Miturve, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike", e kryer në bashkëpunim, parashikuar nga neni  283/2 i Kodit Penal.
© Corovoda Online/  Imazhet Policia e Shtetit

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA