• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Sport: Zhgënjen sërisht Skrapari. Një tjetër humbje e thellë. Mbyllet takimi Delvina - Skrapari

Një rezultat tejet zhgënjyes ndërsa për të tretën javë radhazi Skrapari sërisht humbet. Këtë herë më thellë se kurrë duke prekur edhe historikun disavjeçar. Në një rezultat për t'u harruar Skrapari sot udhëtoi në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë të Grupit B kategoria e Dytë. Fillimisht ishte Guri që në minutën e Tretë do ta çonte Skraparin në epërsi por kjo epërsi zgjati deri në minutën e 10të ku Memeti barazoi për Delvinën madje 3 minuta më vonë dyfishoi duke kaluar në avantazh Delvina 2 - Skrapari 1. Një karton i verdhë për Skraparin në këto minuta për Skraparin dhe vetëm gola për Delvinë. Në minutën e 21 Hakarepi con në 3-1 rezultatin. Në të 41ën Cuno shënon dhe s'ka mbaruar asgje për pjesën e parë. Pasi Delvina  shënon sërisht në minutën e 43 përmes Kurti. Pjesa e parë mbyllet me rezultatin e thellë 5 - 1. Kurti do të ndëshkohej me Karton të kuq në minutat shtesë të pjesës së parë. Pjesa e Dytë sërisht flet për Delvinën. Bilo shënon golin e 6të për Delvinën dhe takimi shkon në Delvina - Skrapari 6:1. Fatmirësisht goli i nderit për 45 minutshin e dytë për Skraparin erdhi në minutën e 85 ku Diko arrin të shënoj dhe çuar rezultatin 6:2
Po sot u luajtën edhe 4 takimet e tjera të javës që dhanë këto rezultate:
Delvina - Skrapari 6:2
Tepelena - Gramozi 1:1
Bilisht Sport - Memaliaj 2:0
Tomorri - Përmeti 2:0
Naftëtari - Domosdova 2:1

©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA