• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Qëndra Sportive pranë Kanioneve të Osumit. Nis Faza e parë e punimeve

Më herët përmes një postimi në një rrjet social, u bë e ditur se Fondi Shqipëtar i Zhvillimit dhe Federata Shqiptare e Rafting , lidhën Marrëveshjen e Investimit me qëllim ndërtimin dhe zhvillimin e fazës së parë të qendrës sportive që do të mbaj emrin "Albanian Adventure Resort", pranë kanioneve të Osumit, në Skrapar. Kjo marrëveshje konsiderohet si kontributi i parë financiar për projektin i cili do të sjellë një turizëm më të kornizuar veçanërisht për ata të cilët preferojnë Rafting në mes të Ujërave të Kanionit të Osumit. "Albanian Adventure Resort" vjen si një kooperim mes Federatës Shqipëtare të Rafting dhe Ministrisë së Arsimit dhe Sportit. Në thelb synohet krijimi i një modeli unik për edukimin e të rinjve, formimin profesional në fushën e turizmit, zhvillimin rural dhe rritjes së standardeve të zhvillimit të sporteve në natyrë.
© Corovoda Online / Imazhi Facebook

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA