• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Lakror me Hithra - Në Kuzhinë me Luljetën...

Përbërësit:
Miell (sa 2 gota uji )
Vezë ( 1 kokërr )
Vaj ( sa 1 filxhan kafeje )
Hithra, Qumësht, Kripë

Përgatitja:
Zëmë brumin me dy grushta miell ose sa 2 gota uji me miell, 1 kokërr vezë, pak kripë, 1 filxhan kafe me vaj gjelle dhe ujë të vakët.
E ndajmë brumin në dy pjesë, ku petën e poshtme e bëjme pak më të plotë. Pasi i kemi larë hithrat, i grijmë duke i shtypur me duar të mbledhura në një pecetë që të mos na djegin duart, dhe pastaj hithrat i hedhim në ujë të nxehtë. I lëmë mbuluar me kapak për disa minuta pastaj i kullojmë mirë dhe i hedhim në tigan. Aty do ti ziejmë me vaj dhe kripë pastaj i hedhim qumësht dhe 1 lugë miell. E lëmë sa të ajkoset dhe e hedhim në tepsi. Pastaj e mbulojmë me petën e dytë sipër. E pjekim në furrë në temperaturë 200 gradë. Më mirë është të piqej në saç, por këtë mundësi jo të gjithë e kanë.
Ju bëftë mirë!

Corovoda Online / Luljeta Myzyri

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA