• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Lakror me Hithra - Në Kuzhinë me Luljetën...

Përbërësit:
Miell (sa 2 gota uji )
Vezë ( 1 kokërr )
Vaj ( sa 1 filxhan kafeje )
Hithra, Qumësht, Kripë

Përgatitja:
Zëmë brumin me dy grushta miell ose sa 2 gota uji me miell, 1 kokërr vezë, pak kripë, 1 filxhan kafe me vaj gjelle dhe ujë të vakët.
E ndajmë brumin në dy pjesë, ku petën e poshtme e bëjme pak më të plotë. Pasi i kemi larë hithrat, i grijmë duke i shtypur me duar të mbledhura në një pecetë që të mos na djegin duart, dhe pastaj hithrat i hedhim në ujë të nxehtë. I lëmë mbuluar me kapak për disa minuta pastaj i kullojmë mirë dhe i hedhim në tigan. Aty do ti ziejmë me vaj dhe kripë pastaj i hedhim qumësht dhe 1 lugë miell. E lëmë sa të ajkoset dhe e hedhim në tepsi. Pastaj e mbulojmë me petën e dytë sipër. E pjekim në furrë në temperaturë 200 gradë. Më mirë është të piqej në saç, por këtë mundësi jo të gjithë e kanë.
Ju bëftë mirë!

Corovoda Online / Luljeta Myzyri

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA