• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Presidenti Nishani dekoron me Titullin "Nderi i Kombit" Dervish Iljaz Qafoku

Presidenti i Republikës së Shqipërisë sh.t.z. Bujar Nishani në një aktivitet të mbajtur pasditen e vonë të së djeshmes 5 korrik 2016 me Rastin e Festës së Barjamit të Madh, kremtuan Fiter Barjamin në një darkë të rastit me të ftuar përfaqësues të besimeve të ndryshme fetare si dhe përfaqësi të tjera. Gjatë eventit, u akorduan edhe disa tituj të lartë të presidencës. Ndër to, titulli i lartë "Nderi i Kombit" iu akordua (pas vdekjes) Dervish Iljaz Qafoku. Titulli i lartë u dha me motivacionin: " Në shenjë vlerësimi dhe nderimi ndaj klerikut të përkushtuar, i cili gjatë gjithë jetës së tij u shqua për atdhetarizëm e kontribut të dhënë për arsimin kombëtar, figurë që i dha krahë dhe lartësoi pelegrinazhin e shenjtë në Malin e Tomorrit".(postim i trupëzuar nga rrjeto social facebook)

Foto imazhi në bashkëngjitje  i referohet aktivitetit të një dite më parë.
Corovoda Online / Presidenca / FB

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA