BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Problemi - Recetat e Rimbursueshme të ilaçeve - Pensionistët e Skraparit "shkojnë" në Poliçan

Posted on Tuesday, July 26, 2016 and filed under , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Pamje nga Çorovoda 2016
Një problematikë institucionale me operatorët farmaceutik që punojnë në Çorovodë si edhe institucioneve rregullatore të linjës prej pak ditësh ka shtuar një problem më shumë për pensionistët e Skraparit, veçanërisht atyre që ilaçet apo medikamentet mjekësore i marrin nga skema e barnave të rimbursueshme. Prej mëse 5 ditësh për ilaçet e rimbursueshme pensionistëve më së tepërmi, kjo verë e nxehtë i rëndon edhe më shumë, pasi detyrohen të shkojnë drejt Poliçanit për shërbimet e recetave me barna të rimbursueshme. Jozyrtarisht besohet se institucionet ekzekutive të linjës së Tiranës zyrtare u kanë kërkuar respektimin e disa kritereve më të forta operatorëve farmaceutik në Çorovodë, duke patur parasysh jo vetëm aspekte të kontratave por edhe të distancave metrike në largësi, kështu thuhet jozyrtarisht.  
Corovoda Online

0 Responses for “ Problemi - Recetat e Rimbursueshme të ilaçeve - Pensionistët e Skraparit "shkojnë" në Poliçan”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social