BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Reshedi - Në Kuzhinë me Luljetën...

Posted on Friday, July 08, 2016 and filed under , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Përbërësit:
Niseshte ( 700 gramë )
Sheqer ( 900 gramë )
Gjalpë ( 200 gramë )
Vaj Ulliri ( sa 1 filxhan kafeje )
Ujë ( 2 litra )
Arra ( 200 gramë ) të qëruara dhe thërrmuara

Përgatitja:
Në fillim shkrijmë gjalpin, e përziejmë me vaj dhe hedhim në të sheqerin duke e trazuar derisa të skuqet, por jo të digjet...
Në një enë tjetër tretim niseshten me ujë të ftohtë dhe e hedhim tek sheqeri i skuqur, vazhdojmë trazimin derisa të bëhet kremoz si paluze. Pasi është mpiksur dhe trashur, e hedhim në një tepsi të lyer me gjalpë, dhe e pjekim në furre në temperaturën 200 gradë për afro 30 minuta.
Ju bëftë mirë!

Corovoda Online / Luljeta Myzyri

0 Responses for “ Reshedi - Në Kuzhinë me Luljetën...”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social