BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Skrapar: Arrestohen 3 shtetas. Punonin në një parcelë me 1814 rrënjë Kanabis

Posted on Friday, July 01, 2016 and filed under , , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Pasditen e një dite më parë, 30 qershor 2016, 3 shtetas u arrestuan në kushte flagrance. Të tre shtetasit banonin në fshatin Backë, Skrapar. Sipas Njoftimit zyrtar të Policisë, shtetasit e arrestuar janë E.I. (35 vjeç), K.XH. (34 vjeç) dhe M.R. (32 vjeç). Shtetasit e mësipërm u kapën në vendin ku kishin kultivuar bimët narkorike të llojit Cannabis Sativa, në një lokalitet të pyllëzuar të quajtur ndryshe "Kurorëz" bëri të ditur Policia. Nga ky aksion u kapën dhe asgjesuan përmes diegies rreth 1 814 rrënjë të kësaj bime narkotike. Materialet iu kaluan Prokurorisë së Rrethit Berat dhe u mësua se në cilësinë e provës u kapën edhe 3 telefona celularë që mund të jenë objekt investigimi.
© Corovoda Online

0 Responses for “ Skrapar: Arrestohen 3 shtetas. Punonin në një parcelë me 1814 rrënjë Kanabis”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social