• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Poliçani - FestON - Edicioni i 7të i Ditëve të Tomorrit mblodhi mijëra njerëz në eventin e përvitshëm

E shndërruar tanimë në një festë traditë, Ditët e Tomorrit i dhanë mbrëmjen e sotme qytezës së vogël të Poliçanit një mbrëmje ndryshe. Aktiviteti që mbahet në prag festën e besimtarëve Bektashi, që pelegrinojnë në Tomorr për çdo vit mes 19 - 25 gushtit, edhe këtë mbrëmje e shndërroi në festë qytetin e Bashkisë së re të Poliçanit. Emigrantë, studentë, vizitorë nga zona përreth iu bashkuan festës që nisi pak pas orës 21:00 në sheshin Tomorri. Fillimisht në skenë një grup vallesh çeli siparin e eventit për t'ia lënë radhën protagonistëve të një formati të njohur humori në Shqipëri. Kështu trupa e Portokalli, performoi deri në rreth orën 22:40 në skenën e festës. Fishekzjarret e rastit i hapën rrugën më pas festës përmes muzikës me këngëtarë të njohur. Edhe këtë vit Corovoda Online në Live Streaming publikoi në kohë reale pamje nga aktiviteti duke i shoqëruar me imazhe nga terreni. Ndërsa ora lokale në Çorovodë shënon 23:00 aktiviteti është duke vijuar me program muzikor. Kujtojmë më herët kjo festë është emërtuar Vallëzim mbi Gëzhoja një emërtesë që e lidh dhe lidhte gjoegrafinë e qytetit të vogël me historinë e tij. Poliçani si qytet u krijua në 1967. Në ndarjen e re administrative ai është Bashki më vehte ndonse nocioni i Rretheve e përfshin ende atë si pjesë e Rrethit Skrapar. Në Poliçan numri i popullsisë për 2015 shkonte në afro 18 000 duke përfshirë edhe njësitë Tërpan dhe Vërtop që më herët i përkisnin Beratit. Shohim në vijim disa momente nga festa e sotme në Poliçan.
Corovoda Online / Një mirënjohje e veçantë i shkon M.Sh. për raportet në kohe reale për blogun tonë në këto 2 vjet mbulim të eventit në fjalë.


Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA