BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Skrapar - T.A.P. - Përfundon asfaltimi i disa segmenteve sekondare rrugore në Skrapar FOTO

Posted on Saturday, August 20, 2016 and filed under , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your siteSë fundmi, Skrapari ka marrë një pamje tjetër veçanërisht në disa segmente rrugore ku rrugët janë tjetërsuar krahësuar kjo me pak vite më më parë. Infrastruktura e re rrugore e ndërtuar në kuadër të projektit T.A.P. përveç një pamjeje të re krijon lehtësira mjaft pozitive jo vetëm për banorët e zonave përreth por duke dhënë një aset të tjetërsueshëm për turizmin natyror. Skrapari është një ndër zonat që ka përfituar më shumë nga implementimi i projektit Trans Adriatic Pipeline. Konkretisht, është asfaltuar segmenti rrugor Corovodë - Potom - Qafë, Ҫorovodë - Orizaj, Buzuq - Therepel , Ҫorovodë - Rezervuari i Malit Kaloç, Zhabanit, Ura e Sharovës - Çerenisht etj. Paralelisht edhe rruga e re hyrëse për në Çorovodë është në fazat e fundit të saj, ndërsa po vendosen barrierat mbrojtëse metalike anash saj dhe thuajse asfaltimi i saj ka përfunduar. Shohim më poshtë disa imazhe. 
  Corovoda Online

0 Responses for “ Skrapar - T.A.P. - Përfundon asfaltimi i disa segmenteve sekondare rrugore në Skrapar FOTO”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social