• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Çorovoda - 77 Vjet Çlirim - Emrat - Lista (2) Dëshmorët e Skraparit - Lista 1944 - 1945

Në një material eksluziv Corovoda Online sjell të plotë Emrat e Dëshmorëve të Skraparit. Në një cikël prej tre postimesh në seri, në kuadër të Festës së Çlirimit të Çorovodës, Corovoda Online sjell emrat, të dhëna dhe pak informacion të nevojshëm për t'u njohur nga brezat ndër vite. Ndalesa jonë e dytë shkon në Dëshmorët e Listuar më poshtë të cilët dhanë jetën nga viti 1939 e deri në vitin 1944. Ky është prodhim i Corovoda Online / F.K. (për të parë listimin pararendëse, klikimi juaj më i shpejtë sygjerohet KËTU ) ( kujtojmë se ky është postim fragmentar 1/3 pjesë)



LISTA EMËRORE E DËSHMORËVE TË RRETHIT SKRAPAR 1944 - 1945
Nr.  Emër Atësi Mbiemër Datëlindja Vendlindja Vendi i rënies Datë rënie
1 ABAZ HARIF DERVISHI 14/7/1921 THEREPEL ÇOROVODË 14/1/1944
2 ABAZ ISLAM MUKA 22.10.1890 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
3 ABEDIN GANI QAFOKU 15/11/1920 VËRZHEZHË BERAT 12/9/1944
4 ABEDIN MEHMET ZYLYFTARI 18/6/1916 SPATHARË FIER 25/10/1944
5 AGUSH IBRAHIM ELEZI 20/5/1920 GOSTËNCKË JUGOSLLAVI 23/3/1945
6 AHMET ISLAM KUÇUKU 20/7/1919 ZALOSHNJE KOLONJË 10/6/1943
7 ALI HYSEN MEHMETASI 10/6/1921 VISOCKË JUGOSLLAVI 15/2/1945
8 ALI MYRTO NISHICA 15.10.1895 NISHICË GJIROKASTËR 18/8/1942
9 ALI MYSLIM HAMOLLARI 2/9/1924 BARÇ BARÇ 15/1/1944
10 ALI RAMADAN HOXHA 10/7/1918 VELESHNJE TENDË QYPI 23/1/1944
11 ALI SEFEDIN DERVISHI 19/5/1921 THEREPEL ÇOROVODË 14/1/1944
12 ALI SINAN BORRI 10.03.1894 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
13 ALI TEME ZAIMI 16/2/1920 DOBRUSHË TENDË QYPI 20/1/1944
14 ALUSH HALIL RUNI 10.01.1887 KRUSHOVË FRASHËR 25/7/1914
15 ALUSH SULO HARIZAJ 7/6/1923 SEVRAN MIRDITË 20/10/1944
16 ARIF ÇEÇO HODO 7/2/1905 TURBOHOVË KORÇË 10/7/1944
17 ARIF RUSHAN KURTI 8/2/1924 ZABËRZAN ZABËRZAN 22/5/1944
18 ARSHIN QAZIM MUKA 16/4/1925 VLUSHË VLUSHË 9/1/1944
19 ARSHIN ESAT KOROMANI 10/3/1920 KRASTË GJOGOVICË 12/1/1944
20 ARSHIN KAJMAK RAKO 10/10/1903 POTOM BERAT 25/5/1944
21 AVNI BAKI MUCI 29/5/1924 PRISHTË TIRANË 8/11/1944
22 AVNI IZET KADIASI 10/5/1919 ZHEPË LESHNJE 10/2/1944
23 AVNI RAKIP KONDI 15/2/1919 BARGULLAS TIRANË 17/11/1944
24 AVNI NEIM NAKO 10/8/1927 KRUSHOVË LEZHË 20/11/1944
25 BAFTJAR HAXHI MANCE 20/7/1904 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
26 BARJAM XHELO HASA 23/1/1912 KAPINOVË KAPINOVË 12/1/1944
27 BAKI TAULLA ZAIMI 16/8/1906 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/12/1940
28 BANUSH SADIK ZHURI 20/9/1917 VËNDRESHË BERAT 25/2/1944
29 BEDRI LAZE DUÇELLARI 15.04.1889 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/12/1940
30 BEDRI RUSHIT AGO 12/3/1916 GOSTËNCKË JUGOSLLAVI 1/4/1945
31 BEGZANE SALIKO ALIA 02.05.1896 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/12/1940
32 BEKTASH ABAZ GURI 16/3/1918 FAQEKUQ LEZHË 20/11/1944
33 BAFTJAR TEFIK MUÇAJ 10/10/1920 GJERGJOVË TIRANË 23/4/1905
34 BRAUSH DUÇE HASA 1/3/1905 KAPINOVË KRUSHOVË 27/4/1905
35 CAUSH JAÇE ÇERENISHTI 20/2/1926 VËNDRESHË SHKODËR 20/11/1944
36 DAILAN DEMIR LIÇOLLARI 5/8/1923 ZABËRZAN FIER 24/10/1944
37 DAKE JASHAR ZYKA 07.09.1885 KRUSHOVË KRUSHOVË 12/1/1944
38 DAKE ZENUN SPAHIU 15/7/1910 CEROVË VËNDRESHË 15/9/1940
39 DAUT CAUSH CAUSHLLARI 05.10.1896 ZABËRZAN ZABËRZAN 10/1/1941
40 DAUT ESTREF MALKO 15/1/1923 HELMËS KORÇË 10/8/1944
41 DEMIR RIZA META 17/9/1912 LIQEDH PËRMET 2/7/1943
42 DINE HYSEN JAUBASHI 15/9/1922 ROG BERAT 12/9/1944
43 DINE LAKE BAKIASI 14.06.1882 KAPINOVË KRUSHOVË 12/1/1944
44 DULE ALIZOT KALOÇI 13/4/1911 RADËSH TIRANË 5/1/1944
45 DYRMISH SILE HASANAGO 9/8/1912 VËSESHTË BARGULLAS 15/12/1943
46 DUÇE MEHMET HASA 1/3/1905 KAPINOVË KRUSHOVË 12/1/1944
47 ENVER GANI AGO 16/11/1919 VËRZHEZHË VËRZHEZHË 25/10/1943
48 ESTREF ABDURRAMAN CAKA 10/6/1922 OSOJË TIRANË 12/11/1944
49 ESTREF RAMIZ SHABANI 6/3/1927 KAKRUKË MIRDITË 19/10/1944
50 ESTREF MELEQ MEHMETASI 10/5/1919 VISOCKË MIRDITË 19/10/1944
51 FETA ALI  BAKIASI 6/4/1905 KAPINOVË GJOGOVICË 12/1/1944
52 FAIK REXHEP SULÇE 7/3/1911 RADËSH RADËSH 18/1/1944
53 FARI GUÇE ZAIMI 16/10/1922 DOBRUSHË JUGOSLLAVI 21/3/1945
54 FARI HYSEN MUKA 22/7/1923 VLUSHË VLUSHË 9/1/1944
55 FASLLI RUSHIT ÇERENISHTI 16.08.1891 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/12/1940
56 FATON QAZIM DYRMISHI 20/2/1923 ZALOSHNJË FIER 10/2/1943
57 FATUSHE ABEDIN SULA 20.12.1890 MUNUSHTIR VELESHNJE 21/1/1944
58 FERHAT BIDO DUÇELLARI 13/10/1917 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/1/1940
59 FERIT HYSEN SPAHIU 10/7/1913 MALIND JUGOSLLAVI
60 FERIT NEIM BREGU 16/1/1923 LESHNJE BERAT 6/6/1944
61 FETA HYSEN XHAJA 10.03.1886 KRUSHOVË KRUSHOVË 12/1/1944
62 FETA MYRTEZA SULÇE 8/10/1924 RADËSH RADËSH 10/1/1944
63 FETA FEIM MUÇO 4/3/1918 QESHIBES KORÇË 23/7/1944
64 FETI PELIVAN MUSAJ 13/7/1909 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/12/1940
65 FUAT HAREDIN KAPLLANI 18/1/1923 VËRZHEZHË SHKODËR 30/12/1944
66 GANI QAZIM SULÇE 14/3/1904 RADËSH RADËSH 10/1/1944
67 GANI RAMADAN SHABANI 27/1/1921 RADËSH KORÇË 5/2/1944
68 HAREDIN HYSEN FURTUNA 20/4/1923 ZALOSHNJË FIER 10/2/1943
69 HAIRI DERVISH SEITAJ 10/5/1919 SHPATANJ FIER 25/3/1943
70 HAKI HYSEN BEJKO 11/6/1920 SEVRAN TIRANË 11/11/1944
71 HALIL ZENEL TURHANI 12/7/1904 QESHIBES GJIROKASTËR 23/6/1944
72 HARSHIN ABEDIN JAUPI 21/2/1905 BACKË BACKË 15/4/1944
73 HAJRULLA JASHAR ZAIMI 10.04.1895 DOBRUSHË VËRZHEZHË 9/1/1944
74 HASAN HALIT STOCENI 27/3/1905 THEREPEL KAKANJOZ 17/1/1944
75 HASAN HYSEN KOXHAJ 6/2/1920 VËSESHTË TIRANË 14/11/1944
76 HASAN KAMBER MUSABELLIU 15/4/1906 UJANIK FIER 6/4/1943
77 HASAN MESTAN METHOXHA 10/10/1919 MOLLAS BERAT 6/11/1943
78 HASAN MUHAMET KADIFEJA 3/7/1920 LESHNJE KAPINOVË 3/7/1943
79 HASAN SEIT SHKËMBI 1/5/1925 RADËSH ELBASAN 10/6/1944
80 HASIM TELHA ALIAJ 17.09.1894 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/12/1940
81 HAZBI ELMAZ KUÇI 20/10/1922 VËNDRESHË BERAT 24/4/1944
82 HAXHI SADE DOKO 20/1/1920 LESHNJE JUGOSLLAVI 21/4/1945
83 HAZBI EMIN HAMOLLARI 13/4/1908 BARÇ BARÇ 15/1/1944
84 HAZIS BANUSH DOKO 9/8/1920 GURAZEZ KORÇË 10/2/1944
85 HAZBI FERAT BASHI 10/6/1926 GREPCKË SHAROVË 15/12/1943
86 HEKURAN BEJDO ÇERENISHTI 16/2/1926 VËNDRESHË KUÇOVË 2/9/1944
87 HEKURAN HETEM ÇELA 16/2/1922 KAPINOVË BERAT 29/3/1944
88 HEKURAN MUSTAFA PIRRO 3/4/1924 GOSTËNCKË ELBASAN 20/8/1944
89 HEKURAN NESIM GORÇE 9/6/1922 POTOM KORÇË 22/5/1944
90 HEKURAN NEXHIP SULEJMANI 28/5/1921 STARAVECKË BERAT 6/6/1944
91 HETEM ABEDIN ÇOLLAKU 6/8/1925 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
92 HETEM FETA GURI 18/7/1917 TURBOHOVË JUGOSLLAVI 15/3/1945
93 HETEM MUKE ÇELA 23/2/1927 KAPINOVË GJOGOVICË 13/1/1944
94 HETEM TAHIR BEJKO 15/2/1913 DOBRUSHË KULMAK 16/2/1944
95 HILMI MUHAMET KOXHAJ 9/11/1924 NISHOVË QAFËSHKOZË 2/6/1944
96 HILMI XHAFERR HALILAJ 17/1/1927 MUZHËNCKË TEND E QYPIT 21/1/1944
97 HIKMET DURKË GJONI 2/9/1921 LESHNJE LESHNJE 6/6/1944
98 HYSEN ADEM BARDHI 25/2/1905 BACKË KORÇË 29/11/1943
99 HYSEN DILAVER ZYKA 9/7/1924 ÇEPAN BERAT 10/8/1944
100 HYSEN MERKË BAKIASI 27.04.1887 KAPINOVË KRUSHOVË 10/1/1944
101 HYSEN REFAT FEGA 16/3/1925 FAQEKUQ KOLONJË 20/3/1944
102 HYSNI BARJAM MERKO 12/10/1920 MUNUSHTIR BUZUQ 15/4/1944
103 HYSNI HALIM SHEHU 3/6/1924 MUZHAKË TIRANË 15/11/1944
104 HYSNI HAXHI MANÇE 14.04.1890 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
105 HYSNI IBRAHIM LIKA 14.04.1890 SPATHARË TEND E QYPIT 23/1/1944
106 HYSNI MERSIN DYRMISHI 22.07.1894 DOBRUSHË QAFË.SQEPURI 10/11/1943
107 HYSNI SINAN SHABANI 1/1/1908 RADËSH SHËNPAL 20/10/1944
108 IBRAHIM AVDULLA MUSAJ 30/12/1908 VËNDRESHË BERAT 25/5/1944
109 IBRAHIM HAMZA HOXHA 29/4/1925 CEROVË MIRDITË 10/11/1944
110 IBRAHIM HAZIS HOXHA 15/4/1920 GËRMENJ JUGOSLLAVI 7/2/1945
111 IBRAHIM MEHMET IBRO 10.06.1894 BACKË FAQEKUQ 13/1/1944
112 IDRIZ BEQIR SAKO 22.06.1892 POTOM POTOM 12/1/1944
113 IDRIZ BRAUSH ÇUEDARI 16/2/1925 THEREPEL ÇOROVODË 14/1/1944
114 ILJAZ BIDO DUÇELLARI 24/4/1906 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/12/1940
115 ILJAZ FEJZO ZYLYFTARI 10/8/1916 STRORË VËRZHEZHË 4/6/1943
116 IDRIZ MYRTEZA SHURDHI 15/2/1924 MUNUSHTIR JUGOSLLAVI 20/2/1945
117 ILJAZ ZYLFO SHKOZA 13/2/1924 KOVACANJ BERAT 1/6/1944
118 ISLAM SERAN DULELLARI 15.06.1870 GREPCKË GREPCKË 15/1/1941
119 ISMAIL HASAN SHAMETI 17/4/1900 KUÇ STRAFICKË 21/12/1942
120 IZET ZYLFO SALIASI 24/12/1919 DOBRUSHË DOBRUSHË 19/1/1944
121 IZET AVDULLA DIZDARI 7/2/1924 GREPCKË BERAT 7/12/1944
122 JAKUP ABEDIN METHOXHA 22/12/1912 MOLLAS BERAT 6/11/1943
123 JAKUP MESTAN SPAHIU 28/10/1905 MALIND MALIND 15/1/1940
124 JAUP IBRAHIM DINGO 5/5/1923 ROG MIRDITË 20/10/1944
125 JASHAR SHERO ZYKA 15/4/1900 KRUSHOVË KRUSHOVË 13/1/1944
126 JEMIN MUKE HAJDINI 26/4/1908 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
127 KALO MUHARREM HAJDARI 22/4/1908 POTOM KOLONJË 20/6/1944
128 KASËM ILJAZ GJONI 6/3/1916 KRASTË KOLONJË 20/6/1944
129 KASËM TAULLA ZAIMI 25.02.1893 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/12/1940
130 KËZE FEIM HOXHA 20/5/1910 HELMËS STARAVECKË 10/7/1943
131 KONXHE ARSHIN KOROMANI 10/5/1926 FAQEKUQ KAPINOVË 6/6/1944
132 KURT MEHMET QORRI 18.04.1885 KRASTË KRUSHOVË 12/1/1944
133 KAMBER SULO HASA 12/3/1905 KAPINOVË KRUSHOVË 12/1/1944
134 MADE TAHIR HALILAJ 13/7/1915 VËSESHTË STARAVECKË 10/6/1944
135 MALUSH KODHEL BUZALI 21/10/1908 POTOM KOLONJË 20/6/1944
136 MEDI XHAFERR QATO 3/7/1925 NOVAJ PEZË 25/3/1943
137 MEFAIL HASIM HOXHA 15/3/1917 VËNDRESHË POSTENË 15/12/1943
138 MEDI GALIP PELIVANI 10/10/1919 THEREPEL BERAT 24/3/1944
139 MERSIN BELUL HAJDINI 9/9/1915 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
140 MITAT MEDI HEBIPASI 20/10/1916 MËLOVË BERAT 15/10/1943
141 MUHARREM ALI ALIZOTI 16.10.1885 ZABËRZAN PËRMET 9/1/1941
142 MUHARREM IDRIZ ÇOLLAKU 20.02.1885 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
143 MESTAN AVDYL HAMZOLLARI 11/2/1926 MUNUSHTIR BERAT 6/6/1944
144 MUKE RIZA MALI 10/4/1919 NISHIÇË JUGOSLLAVI 15/4/1945
145 MUHAMET HAREDIN KONDI 20/6/1920 BARGULLAS GRËMSH 5/6/1944
146 MURAT HAREDIN ALLAJBEU 6/8/1911 KUÇ KRUSHOVË 10/1/1944
147 MUSA MESTAN ALIMERI 17/3/1921 MUZHAKË MUZHAKË 15/12/1943
148 MUSTAFA MUHARREM LAPANI 16/4/1905 LAPAN MALIND 15/12/1940
149 MYLAZIM HASAN KAPXHIU 20/7/1924 GRADEC BERAT 13/9/1944
150 MYNYR ZYLYFTAR HYSENBELLI 10/6/1906 RADËSH RADËSH 8/1/1944
151 MYRTEZA HASAN HYSA 20/7/1916 ZOGAS ÇOROVODË 12/1/1944
152 MYRTO ABDURRAMAN HASA 28.02.1895 KAPINOVË KAPINOVË 12/1/1944
153 MYSLIM TAFIL BAKËRRI 16/4/1922 NOVAJ TOMORRICË 5/6/1944
154 MURAT VESEL HASA 1/4/1905 KAPINOVË GJOGOVICË 12/1/1944
155 MEHMET DUÇE HASA 2/3/1905 KAPINOVË KRUSHOVË 12/1/1944
156 NAZIF REFAT HYSENBELLI 10/6/1926 RADËSH BERAT 10/12/1943
157 NAFIJE DEMIR BREGU 24/6/1922 BURRANJ SKRAPAR 10/12/1943
158 NAZMI MESTAN DIKO 25/3/1928 ZALOSHNJË TIRANË 27/11/1944
159 NAZIF DYRMISH NANO 15/10/1920 MELCKË PESHKOPI 17/7/1944
160 NEBI MUHARREM HOXHA 4/7/1910 CEROVË VËRZHEZHË 15/12/1940
161 NESIM KAPLLAN KUÇI 10/10/1910 VËNDRESHË BERAT 6/4/1944
162 NESIM QAZIM MUSABELLIU 7/1/1922 NISHICË FIER 14/4/1944
163 NESLIJE SHABAN GJONI 17/11/1908 LESHNJE LESHNJE 6/6/1944
164 NJAZI BARJAM SPAHIU 13/4/1917 NISHICË NISHICË 21/1/1944
165 NEZIR HETEM RAMA 5/6/1911 BARÇ BARÇ 10/6/1944
166 NOVRUZ BEJDO BEGA 16/2/1924 PRISHTË LEZHË 11/11/1944
167 NOVRUZ MEHMET HYSA 16.07.1898 ZOGAS PËRMET 20/12/1943
168 NOVRUZ VELIKO ZAIMI 25/7/1910 DOBRUSHË BERAT 26/10/1942
169 NOVRUZ XHEMAL XHAJA 10/8/1921 KRUSHOVË POGRADEC 26/5/1944
170 NUREDIN JAÇE LULA 22/6/1922 VËNDRESHË FIER 28/5/1944
171 NURÇE TOMAS MANÇE 10.07.1889 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
172 NURI VELIKO META 10/3/1926 VËRZHEZHË PËRMET 3/8/1944
173 PASHO MINO KOXHAJ 10.03.1885 VËSESHTË KRUSHOVË 12/1/1944
174 PELIVAN SHEFIT JAUPI 15/7/1920 GOSTËNCKË BERAT 13/9/1944
175 PETREF ASLLAN DUÇELLARI 22/6/1900 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/12/1940
176 PETREF KAMAN BUZALI 10.07.1896 POTOM POTOM 12/1/1944
177 PETREF MEHMET SPAHO 16/5/1921 POLIÇAN QAFËSHKOZË 16/6/1944
178 PËRPARIM HYSEN DOSTI 25/9/1922 ZALOSHNJË FIER 15/9/1943
179 QAMIL ISMAIL DOSTI 15/6/1920 ZABËRZAN ZABËRZAN 15/1/1941
180 QAMIL IDRIZ HYSKO 7/11/1905 DHORES DHORES 10/6/1944
181 QAMIL SHABAN DERVISHI 10/9/1903 THEREPEL VËRZHEZHË 15/12/1940
182 QANI IBRAHIM HALILAJ 16/7/1910 STARAVECKË FIER 10/3/1943
183 QAZIM ABEDIN SPAHIU 12.10.1883 CEROVË VËNDRESHË 15/12/1940
184 QAZIM HASAN IBRO 16/6/1924 VËNDRESHË GREPCKË 30/11/1943
185 QAZIM BAKI KUÇI 7/2/1919 VËNDRESHË BERAT 13/9/1944
186 QEMAL ABEDIN ZAIMI 6/3/1920 DOBRUSHË VËRZHEZHË 9/1/1944
187 QERIM MALIQ HAJDINI 24/6/1910 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
188 QERIM NAKO HYSI 7/11/1910 KRUSHOVË KRUSHOVË 12/1/1944
189 QERIM XHELADIN DUSHI 7/9/1917 GJERGJOVË MIRDITË 12/10/1944
190 RAMO SADIK ISUFI 26/2/1906 POTOM POTOM 12/1/1944
191 RAMO SELMAN HYSI 16.04.1892 KRUSHOVË KRUSHOVË 12/1/1944
192 REFAT HYSNI KELI 16/5/1920 BARGULLAS ELBASAN 2/3/1944
193 REFAT SHEFIT GOXHAJ 10/6/1907 TURBOHOVË KRUSHOVË 12/1/1944
194 REFAT TAULLA DYRMISHI 17.06.1896 DOBRUSHË BERAT 15/3/1943
195 REIT DALIP MEÇO 16/9/1925 KAKRUKË SHKODËR 5/12/1944
196 RIZA BIDO KAFEXHIU 16.12.1888 POTOM POTOM 12/1/1944
197 RIZA IBRAHIM HALILAJ 20/8/1906 STARAVECKË FIER 10/3/1943
198 RIZA LAKE HAJDINI 7/11/1911 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
199 RIZA LIKO ALIAJ 15/10/1906 VËNDRESHË BERAT 28/3/1944
200 RUSTEM FEJZO MUSTAFARAJ 9/10/1915 RADËSH RADËSH 13/1/1944
201 RUSTEM HARULLA ÇEPANI 30.06.1884 ÇEPAN MUZHAKË 10/6/1944
202 RUSTEM TELHA ALIAJ 26.09.1890 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/12/1940
203 RUSHAN SHEME ALUSHI 14/12/1926 THEREPEL BERAT 24/3/1944
204 RAKIP ADEM HASA 3/4/1905 KAPINOVË GJOGOVICË 12/1/1944
205 RIZA DUÇE HASA 27/2/1905 KAPINOVË KRUSHOVË 12/1/1944
206 SABRI NEIM DINGO 10/1/1923 ROG MIRDITË 20/10/1944
207 SABRI SHEFIT KACIDHE 10/4/1920 VËRZHEZHË PËRMET 2/7/1943
208 SADIK VELI  ÇORO 10/10/1922 STRAFICKË KRUJË 18/10/1944
209 SADIK MEHMET DALIPAJ 17/3/1905 GRADEC PËRMET 2/7/1943
210 SAKO HARULLA ALLKO 7/10/1913 SHPATANJ KORÇË 28/8/1943
211 SAKO ALUSH SHIMI 20.05.1896 ZALOSHNJË SKRAPAR 15/9/1943
212 SAKO MUKE HAJDINI 5/8/1916 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
213 SALI ALI DERVISHI 20/6/1904 THEREPEL VËNDRESHË 15/12/1940
214 SALI SOJAT BORRI 3/7/1915 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
215 SALI XHELAL XHAJA 12/2/1906 KRUSHOVË KRUSHOVË 12/1/1944
216 SALI DAILAN ZYKA 15.05.1895 KRUSHOVË KRUSHOVË 12/1/1944
217 SAMI FASLLI SPAHIU 24/1/1924 THEREPEL BERAT 6/6/1944
218 SAMI HAMIT SATËRI 2/9/1914 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
219 SAMI BEKTESH GORELLARI 3/5/1920 STRENEC VLUSHË 10/1/1944
220 SADUSH SABRI MYFTARI 22/6/1915 VËRZHEZHË FIER 1/10/1944
221 SEIT LATIF ERMËZI 14/12/1920 DOBRUSHË JUGOSLLAVI 10/1/1945
222 SELMAN ISUF BORRI 13/6/1915 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
223 SELMAN SEIT KAPO 5/3/1905 ÇOROVODË KORÇË 20/3/1943
224 SEIT RUSTEM DUÇELLARI 26/8/1907 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/12/1940
225 SKËNDER ISMAIL KADIU 10/2/1927 VELESHNJE TROPOJË 2/11/1944
226 SULO RAMADAN PIRRO 10/7/1910 GOSTËNCKË BERAT 16/6/1944
227 SYRJA NEXHIP ZAIMI 21/3/1925 SEVRAN ROMAS 10/2/1944
228 SALI HALIM HASA 10/10/1921 KAPINOVË KRUSHOVË 12/1/1944
229 SHAQIR ADEM HASA 5/8/1918 KAPINOVË GJOGOVICË 12/1/1944
230 SHABAN XHAFERR MALO 11/9/1918 VËRZHEZHË JUGOSLLAVI 5/1/1945
231 SHABAN SULEJMAN ÇEÇO 15/10/1908 POLENË PËRMET 2/7/1943
232 SHABAN SHAQIR HYSENBELLIU 12/6/1922 RADËSH BERAT 6/6/1944
233 SHAQIR HEKURAN SALIASI 13/6/1911 VALË SKRAPAR 10/2/1944
234 SHEFIT ASLLAN ZHURI 26/6/1918 POSTENË BERAT 20/4/1944
235 SHEFQET ALI KADIU 15/3/1917 VELESHNJE ELBASAN 23/12/1943
236 SHEFQET ELMAZ HASA 4/7/1915 KAPINOVË FIER 10/3/1943
237 TAHIR HASAN HYSENLLARI 6/1/1910 GREPCKË ÇOROVODË 5/1/1944
238 TAHIR HAXHI KALLUÇI 13/7/1916 KAKRUKË JUGOSLLAVI 24/2/1945
239 TAIP SELMAN HALILAJ 20/1/1921 MUZHËNCKË BERAT 26/3/1944
240 TAIP TAIP ÇELA 25/4/1921 VËRZHEZHË PËRMET 2/7/1943
241 TAJAR MYSLIM HYSI 17/7/1922 VËRZHEZHË PËRMET 2/7/1943
242 TEFIK RIZA LAPANI 12/3/1919 LAPAN FIER 17/3/1943
243 TEKI HEKURAN HOXHA 10/5/1927 THEREPEL TIRANË 9/10/1943
244 TEME XHEVAHIR ÇELA 07.09.1890 KAPINOVË KAPINOVË 12/1/1944
245 TOSUN ALI SULEJMANASI 25/3/1920 STARAVECKË FIER 29/9/1944
246 URAN SERVET ZALOSHNJA 10/7/1925 ZALOSHNJË FIER 28/8/1944
247 VELI HAKI SULÇE 7/3/1920 RADËSH JUGOSLLAVI 10/5/1945
248 VELI HAMO KAPLLANI 10/10/1925 VËRZHEZHË KRUSHOVË 12/1/1944
249 VELI RIZA LIKA 12/5/1921 GJOGOVICË BERAT 10/7/1944
250 VELI VELI DOSTI 8/1/1921 ZALOSHNJË FIER 15/9/1943
251 VESEL VELI VESELAJ 16/3/1920 REHOVË BERAT 24/9/1944
252 XHAFERR HYSEN HAXHILLARI 4/9/1922 NOVAJ SHKODËR 27/11/1944
253 XHAFERR MESTAN KUSHOVA 25/5/1920 SPATHARË TIRANË 8/3/1945
254 XHAFERR SHAQIR KACI  02.04.1892 KOPRËNCKË SKRAPAR 13/12/1943
255 XHEMAL METUSH XHAJA 10.08.1890 KRUSHOVË KRUSHOVË 11/1/1944
256 XHEVAHIR BEQIR AGO 20/1/1925 GRADEC BERAT 12/9/1944
257 XHEVAHIR ISA SULA 10/7/1923 ZALOSHNJË BERAT 6/6/1944
258 XHEVIT ZIKO SULA 10/7/1923 ZALOSHNJË KUÇOVË 2/9/1944
259 XHEVAHIR ISMAIL MUKA 04.10.1899 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
260 XHEVAHIR MUHARREM SANXHAKU 17.02.1897 VLUSHË SKRAPAR 10/1/1944
261 XHEZO ISUF AGO 10/11/1920 VËRZHEZHË SHKODËR 21/11/1944
262 XHUKE HASAN ÇOLLAKU 15/10/1926 VLUSHË VLUSHË 10/1/1944
263 XHAFERR HABIL IBRO 25/7/1917 BACKË PROTOPAPË 27/2/1944
264 ZEQIR SHABAN LAME 26.03.1898 STRENEC JUGOSLLAVI 12/2/1945
265 ZENEL HASIM ALIA 2/12/1920 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/12/1940
266 ZENEL HYSEN NURKA 18/11/1926 SEVRAN JUGOSLLAVI 15/2/1945
267 ZENEL SYTI ZAIMI 12.07.1895 VËNDRESHË VËNDRESHË 15/12/1940
268 ZENUN BALIKO HASA 16/6/1900 POTOM SKRAPAR 12/1/1944
269 ZYLO MEDI HASA 8/10/1922 KAPINOVË KRUSHOVË 10/1/1944
Corovoda Online / Fatjon Kaloçi

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA