BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Nis shitja e Teksteve Shkollorë 2016 - 2017. Edhe në Skrapar disa libra mungojnë

Posted on Thursday, September 08, 2016 and filed under , , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Foto Arkiv - Shkolla 9 Vjeçare
"Zylyftar Veleshnja" Çorovodë
Më të lumtur janë padyshim fëmijët e shkollave 9-vjeçare që e shfaqin gëzimin e tyre sapo i sheh në rrugët e Çorovodës me librat e rinj në duar. Kështu prej pak ditësh ka nisur edhe në Çorovodë shitja e teksteve shkollorë për vitin 2016 - 2017. Në një mjedis pranë Posta Shqipëtare Sh.a. në Çorovodë ndodh tregtimi i autorizuar i tyre. Prindërit e vogëlueshve që hyjnë për herë të parë në shkollë, pra klasa e parë në një shumë të përafërt u duhet të paguajnë vlerën 2 350 lek. Për klasat e tjera nuk ka shumë ndyshim çmimi nga blrejet e vjetshme me përjashtim të një diference mes klasave  6 dhe 7 tekse të cilat kanë një vlerë të ndryshme nga vjet. Edhe këtë vit, qeveria pritet të nxjerrë një VKM (Vendim Këshilli i Ministrave) për skemat e rimbursimit dhe kategoritë përfituese të tyre. Por jo të gjitha titujt e teksteve janë në shitje. Raporte thanë më herët për Corovoda Online se disa tekste ende nuk kanë mbërritur ndërsa garantojnë se do të vijnë së shpejti. Shkolla nis në 13 shtator 2016 si për shkollat e mesme apo edhe ato 9 vjeçare.
Corovoda Online

0 Responses for “ Nis shitja e Teksteve Shkollorë 2016 - 2017. Edhe në Skrapar disa libra mungojnë”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social