BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Poliçan - Arrestohen 2 shtetas Në mjet kishin Armë luftarake dhe Municion

Posted on Saturday, September 17, 2016 and filed under , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

berat 16.09
Sipas një njoftimi të Policisë së Qarkut, seksioni për krimet, të premten 16 shtator 2016 arrestoi në flagrancë dy shtetas:
1. S.Xh, 34 vjeç, banues në fshatin Plug Lushnje,
2. A.M, 29 vjeç, banues në fshatin Bubës 2 Përmet.
Arrestimi ndaj shtetasve të mësipërm u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip Opel Frontera, ngjyrë gri pa targa, me të cilin udhëtonin shtetasit e arrestuar, në sendiljen e prapme të mjetit u gjetën:
· 2 armë zjarri tip kallashnikov model 56,
· 2 krëhër,
· si dhe 64 fishek model 56, të cilët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”, parashikuar nga neni 278 i Kodit Penal. Përfundon njoftimi zyrtar.

Corovoda Online

0 Responses for “ Poliçan - Arrestohen 2 shtetas Në mjet kishin Armë luftarake dhe Municion”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social