BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Rruga Skrapar - Korçë. Projekti është në fazë Studimi. Investimi mund të bëhet brenda 2 vitesh

Posted on Tuesday, September 06, 2016 and filed under , , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Imazh me karakter ilustrues
Burime për Corovoda Online thanë më herët se një projekt studimor, mbi së paku 30 kilometër rrugë, është duke u kryer në terren. Rruga e re do të synoj të lidh në komunikim automobilistik Skraparin me Korçën, dhe do të jenë kompanitë e kontraktuara të Trans Adriatic Pipeline (T.A.P.) që do implementojnë projektin. Nuk ka raport zyrtar por besohet se projekti vjen si rezultat i investimit në favor të komunitetit që kompanitë e mëdha kanë në projekte. Të njëjtat burime thanë se fillimisht ishte menduar një zonë tjetër ku do të investohej por më pas është zgjedhur aksi Skrapar - Korçë. Deri diku investimi është kryer por mbetet një segment i vështirë prej së paku 18 kilometër ku nevojitet krijimi i një rruge të re. Nëse ky projekt do të implementohet kjo do të jetë nyje mjaft e favorshme për Skraparin i cili nuk do të ketë vetëm Beratin me të cilin lidhej në rrugë nacionale por edhe Korçën
Corovoda Online / Lajmi Jozyrtar / Imazhi me karakter ilustrues

0 Responses for “ Rruga Skrapar - Korçë. Projekti është në fazë Studimi. Investimi mund të bëhet brenda 2 vitesh”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social