BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Çiftet që lindin binjak apo trinjak? Bashkia Skrapar një kuotë ndihmëse mujore për ta

Posted on Saturday, October 29, 2016 and filed under , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Mbështetja sociale e Bashkisë Skrapar për çiftet që lindin fëmijë binjak apo trinjak do të konkretizohet në një ndihmesë modeste mujore për ta nga ana e institucionit vendor. Kështu së fundmi në një vendim të Këshillit Bashkiak Skrapar me Nr.57 të datës 27 Shtator 2016 vendori ndihmon familjet që sjellin në jetë "beba" binjak apo trinjak me një vleftë të caktuar mujore që shkon nga 3 300 lek në muaj për çiftet që sjellin në jetë fëmijë binjak apo 6 600 për një rast të lindjes së trenjakve. Propozimi iu bë Këshillit Bashkiak Skrapar nga Drejtoria e Kujdesit Social, Arsimit, Kulturës dhe Sportit
Corovoda Online

0 Responses for “ Çiftet që lindin binjak apo trinjak? Bashkia Skrapar një kuotë ndihmëse mujore për ta”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social