BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Jozyrtare: Kryeministri Rama pritet të shtunën në disa takime në Skrapar

Posted on Wednesday, October 26, 2016 and filed under , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Burime jozyrtare thanë më herët për Corovoda Online se Kryeministri Edi Rama pritet të jetë në Skrapar të shtunën e 29 Tetorit 2016. Prej disa ditësh në një tur kombëtar me fokus mbështetjen e qeverisë në nismat pro bujqësisë dhe fermerëve në veçanti, Rama ka zhvilluar takime të shumta dhe po i kësaj natyre pritet të jetë edhe takimi i pritshëm i së shtunës rreth mesditës thanë të njëjta burime. Nuk ka shumë raporte për axhendën e kësaj së shtune por besohet se në një lokalitet të afërt me Çorovodën do të bëhet një takim me fermer të zonës rreth mesditës. Besohet se pjesë e takimit do të jetë edhe një inspektim i disa projekteve të programit Rilindja Urbane që po ndodh edhe në qëndrën kryesore të Skraparit në Çorovodë. Më herët në fillim të këtij muaji tetor 2016 drejtues të lartë vizituan Skraparin në disa nisma të ndryshme lokale mes të cilëve edhe Kreu i Parlamentit Meta ndërsa ky mandat i parë i qeverisjes së majtë ka sjellë një sërë investimesh edhe në zonën e Skraparit. Burime thonë se Rama do të shoqërohet në këtë takim edhe nga drejtues të ndryshëm lokal dhe qëndror të politikëberjes dhe ekzekutivit. Informacion Jozyrtar
Corovoda Online / F

0 Responses for “ Jozyrtare: Kryeministri Rama pritet të shtunën në disa takime në Skrapar”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social