• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

VIDEO: Asfaltohet një segment rrugor në Skrapar - Rruga në kuadër të investimeve të T.A.P.

Ndërsa pak vite më parë, do të duhej që ata që udhëtonin drejt njësisë administrative Potom, të përdornin mjete të larta, tani më kjo mbetet preferenciale. E gjithë kjo pasi së fundmi, kontraktorët e Trans Adriatic Pipeline, kanë asfaltuar segmentin rrugor nga vendi i quajtur Fusha e Druve ( nën fshatin Zogas) Polenë, deri në Qafën e Osojës rruga edhe përse rurale, ka marrë parametra bashkohorë. Ndërsa pjesa vijuese drejt Potom, është momentalisht e çakulluar pasi më herët është zgjeruar. Ky segment do të përdoret për komunikimin e mjeteve për ndërtimin e pjesës që kalon në Skrapar e gazsjellësit T.A.P. Një video amatoriale e ngarkuar në rrjet jep disa nga momentet e punimeve në këtë segment.

Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA