BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Poeti Skraparas hedh në treg vëllimin e ri poetik: -Aljad Bilimani - U dashurova në atë natë

Posted on Saturday, November 12, 2016 and filed under , , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

I riu 25 vjeçar, Aljad Bilimani vjen me një tjetër libër poetik. Djaloshi i lindur në Helmës, Skrapar i përmbahet poezisë së thjeshtë dhe të shkurtër duke patur çdo ditë ndjekës dhe pëlqyes së krijimtarisë së tij edhe në rrjete sociale. Libri më i ri një botim i Shtëpisë Botuese "Nacional" mban Titullin " U Dashurova në Atë Natë". Poezia e Alajdit më së shumti merr shtysë nga dhimbja e dashurisë universale. Ndjekim më poshtë disa momente poetike me autorin në disa përzgjedhje tonat.

Corovoda Online

0 Responses for “ Poeti Skraparas hedh në treg vëllimin e ri poetik: -Aljad Bilimani - U dashurova në atë natë”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social