• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

VIDEO: Itali Vogëlushja nga Skrapari rrëfen për Vendlindjen - Jenifer Shabani

Emigrimi prej vitesh mbetet një plagë e shoqërisë shqipëtare e kushtëzuar kjo nga nevojat social - ekonomike që kanë detyruar shumë prej bashkëkombësave të ndërrmarin hapa të nevojshëm për një të ardhme më të mirë. Por trasmetimi i vlerave tek brezat e rinj mbetet me rëndësi kudo që ata ndodhen. Një material i shkurtër video u ngarkua muajin që kaloi Tetor 2016 në rrjetin You Tube ku në Parma, Itali nxësit shqiptarë të shkollës Skanderbeg në festën e qershorit 2016 kishin organizuar një aktivitet. Në Aktivitetin në fjalë edhe vogëlushja Jenifer Shabani u tregon për vendin e Origjinës, Skraparin të pranishmëve. Ndjekim disa sekuenca nga video në fjalë, kujtojmë se video rezulton e ngarkuar në rrjet në Tetor 2016 por aktiviteti i përket festës së 1 Qershorit mes shqipfolsëve të vegjël në shtetin fqinj Itali.

Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA