• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

VIDEO: Itali Vogëlushja nga Skrapari rrëfen për Vendlindjen - Jenifer Shabani

Emigrimi prej vitesh mbetet një plagë e shoqërisë shqipëtare e kushtëzuar kjo nga nevojat social - ekonomike që kanë detyruar shumë prej bashkëkombësave të ndërrmarin hapa të nevojshëm për një të ardhme më të mirë. Por trasmetimi i vlerave tek brezat e rinj mbetet me rëndësi kudo që ata ndodhen. Një material i shkurtër video u ngarkua muajin që kaloi Tetor 2016 në rrjetin You Tube ku në Parma, Itali nxësit shqiptarë të shkollës Skanderbeg në festën e qershorit 2016 kishin organizuar një aktivitet. Në Aktivitetin në fjalë edhe vogëlushja Jenifer Shabani u tregon për vendin e Origjinës, Skraparin të pranishmëve. Ndjekim disa sekuenca nga video në fjalë, kujtojmë se video rezulton e ngarkuar në rrjet në Tetor 2016 por aktiviteti i përket festës së 1 Qershorit mes shqipfolsëve të vegjël në shtetin fqinj Itali.

Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA