• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Kanionet: Guida elektronike Tripedia liston të 10-in vend më të bukur të Shqipërisë - Kanioni i Osumit

Guida Botërore e Udhëtimeve Tripedia në versionin e saj online ka publikuar më herët 10 Vëndet në Shqipëri që Njihen vetëm nga vendasit - Kështu e titullon artikullin tabloidi i kushtuar vendeve të rekomandueshme për udhëtim në mbarë botën. Për Shqipërinë, Tripedia liston 10 vendet më të bukura ku në vendin e dhjetë pozicionohet Kanioni i Osumit. Çfarë thuhet për të?
Shqipëria e bukur ju mirëpret me këtë atraksion spektakolar natyror. Kanioni i Osumit në pjesën jugore të Shqipërisë është rreth 30 kilometër i gjatë. Studiuesit vendas mendojnë se ky vend është formuar 3 milion vite më parë. Ju këtu mund të bëni rafting apo rally me çmime të ulta. Disa nga ngushticat e kanioneve janë vetë 2 metra të gjera, që e bëjnë këtë vend edhe më spektakolar. Më së shumti fansat e rafting e njohin këtë vend. Arsyeja më e madhe për ta është shkëmbi i famshëm që ndodhet gjatë kanionit. Emri i shkëmbit quhet " Porta e Djallit"
Por Cilat janë 10 vendet më të bukura të Shqipërisë turistike që liston Tripedia?

1. Syri i Kaltër
2. Plazhi i Jalës
3. Varri i Skënderbeut
4. Manastiri i Zvernecit
5. Pazari i Vjetër në Krujë
6. Kulla Zekate në Gjirokastër
7. Tuneli i Luftës së Ftohtë në Gjirokastër
8. Plazhi i Pasqyrave në Sarandë
9. Ura e Mesit në Shkodër
10. Kanioni i Osumit - Skrapar
Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA