• NJË 29 VJEÇAR NGA SKRAPARI ARRESTOHET NË TIRANË
  • SHTETASI U ARRESTUA BASHKË ME 2 PERSONA TË TJERË PËR LËNDË NARKOTIKE
  • SIPAS POLICISË NGA KONTROLLI I BANESËS KU JETONTE I RIU NGA SKRAPARI U GJET CANNABIS
  • NDALIMI I 3 SHTETASVE U BË PASI PAS KONTROLLIT FIZIK 0.4 GRAM KOKAINË DHE 2.2 GRAM CANNABIS
  • NDËRSA NË SHTËPINË E 29 VJEÇARIT U GJET NJË SASI PREJ 90.8 GRAM CANNABIS

Kanionet: Guida elektronike Tripedia liston të 10-in vend më të bukur të Shqipërisë - Kanioni i Osumit

Guida Botërore e Udhëtimeve Tripedia në versionin e saj online ka publikuar më herët 10 Vëndet në Shqipëri që Njihen vetëm nga vendasit - Kështu e titullon artikullin tabloidi i kushtuar vendeve të rekomandueshme për udhëtim në mbarë botën. Për Shqipërinë, Tripedia liston 10 vendet më të bukura ku në vendin e dhjetë pozicionohet Kanioni i Osumit. Çfarë thuhet për të?
Shqipëria e bukur ju mirëpret me këtë atraksion spektakolar natyror. Kanioni i Osumit në pjesën jugore të Shqipërisë është rreth 30 kilometër i gjatë. Studiuesit vendas mendojnë se ky vend është formuar 3 milion vite më parë. Ju këtu mund të bëni rafting apo rally me çmime të ulta. Disa nga ngushticat e kanioneve janë vetë 2 metra të gjera, që e bëjnë këtë vend edhe më spektakolar. Më së shumti fansat e rafting e njohin këtë vend. Arsyeja më e madhe për ta është shkëmbi i famshëm që ndodhet gjatë kanionit. Emri i shkëmbit quhet " Porta e Djallit"
Por Cilat janë 10 vendet më të bukura të Shqipërisë turistike që liston Tripedia?

1. Syri i Kaltër
2. Plazhi i Jalës
3. Varri i Skënderbeut
4. Manastiri i Zvernecit
5. Pazari i Vjetër në Krujë
6. Kulla Zekate në Gjirokastër
7. Tuneli i Luftës së Ftohtë në Gjirokastër
8. Plazhi i Pasqyrave në Sarandë
9. Ura e Mesit në Shkodër
10. Kanioni i Osumit - Skrapar
Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

loading...

NAVIGON

Nga Dje

Gjithmonë

Përherë

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA