• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Skrapar - Alpinistët "pushtojnë" Tomorrin - Aktivitet me AKZM për Ditën Ndërkombëtare të Maleve

Kombet e Bashkuara në 2003 vendosën një ditë simbolike botërore për vëmendjen ndaj Maleve dhe zhvillimit natyror të tyre. E pikërisht 11 Dhjetori është shpallur Dita Ndërkombëtare e Malit. Që orët e para të mëngjesit të kësaj të diele me dhjetra e dhjetra alpinistë iu drejtuan Majës së Kulmakut në Malin Tomorr. Aktiviteti u mbajt nën organizimin e Shoqatës së Alpinistëve të Tomorrit, AST Elbasani, SHB Sharri dhe Agjensisë Kombëtare të Zonave të Mbrojtura Berat. Ngjitja në këmbë në lartësinë 2 379 metra mbi nivel deti mblodhi me dhjetra pjesëmarrës rajonal si dhe nga Elbasani, Prizreni, Gjakova etj. Corovoda Online jep disa imazhe via mobile nga ky aktivitet i mbajtur sot në Kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Malit. Në rrjetin tonë Facebook do të jemi me pamje mbresëlënëse nga natyra e sotme në Tomorr. Na ndiqni!


Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA