• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Sport: Disiplina e FSHF - Skrapari fiton në "tavolinë" takimin me Përmetin pas incidenteve në fushë

Takimi i dy javëve më parë Skrapari - Përmeti i cili u ndërpre në minutat e fundit të tij, pas disa incidenteve në fushë ku mbeti i dhunuar edhe arbitri kryesor i ndeshjes u gjykua nga Komisioni i Disiplinës në FSHF. Incdentet e ndodhura çuan në ndërprerjen e takimit dhe gjyqtarët pas disa akteve të dhunës nuk u rikthyen më në fushë. Mbi sa më sipër, në vendimarrjen e Komisionit të Disiplinës pranë FSHF u vendos:
Klubi i Futbollit Përmeti për shkak të dhunës së ushtruar ndaj gjyqtarit kryesor të ndeshjes nga Lojtarë dhe Zyrtarë të KF Përmeti, me pasojë ndërprejen përfundimtare të ndeshjes dënohet me humbjen e ndeshjes në tavolinë me rezultatin 3 me 0 me KF Skrapari bazuar në Nenin 12/1 pika g) në nenin 65/4 si dhe Nenin 134 të Komisionit të Disiplinës Sportive
Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA