• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Sport: Disiplina e FSHF - Skrapari fiton në "tavolinë" takimin me Përmetin pas incidenteve në fushë

Takimi i dy javëve më parë Skrapari - Përmeti i cili u ndërpre në minutat e fundit të tij, pas disa incidenteve në fushë ku mbeti i dhunuar edhe arbitri kryesor i ndeshjes u gjykua nga Komisioni i Disiplinës në FSHF. Incdentet e ndodhura çuan në ndërprerjen e takimit dhe gjyqtarët pas disa akteve të dhunës nuk u rikthyen më në fushë. Mbi sa më sipër, në vendimarrjen e Komisionit të Disiplinës pranë FSHF u vendos:
Klubi i Futbollit Përmeti për shkak të dhunës së ushtruar ndaj gjyqtarit kryesor të ndeshjes nga Lojtarë dhe Zyrtarë të KF Përmeti, me pasojë ndërprejen përfundimtare të ndeshjes dënohet me humbjen e ndeshjes në tavolinë me rezultatin 3 me 0 me KF Skrapari bazuar në Nenin 12/1 pika g) në nenin 65/4 si dhe Nenin 134 të Komisionit të Disiplinës Sportive
Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA