• NJË 29 VJEÇAR NGA SKRAPARI ARRESTOHET NË TIRANË
  • SHTETASI U ARRESTUA BASHKË ME 2 PERSONA TË TJERË PËR LËNDË NARKOTIKE
  • SIPAS POLICISË NGA KONTROLLI I BANESËS KU JETONTE I RIU NGA SKRAPARI U GJET CANNABIS
  • NDALIMI I 3 SHTETASVE U BË PASI PAS KONTROLLIT FIZIK 0.4 GRAM KOKAINË DHE 2.2 GRAM CANNABIS
  • NDËRSA NË SHTËPINË E 29 VJEÇARIT U GJET NJË SASI PREJ 90.8 GRAM CANNABIS

Biznesi i Vogël në Skrapar gati për deklarimin vjetor të xhiros. Afati deri në 9 shkurt 2017

Bizneset e Vogla edhe në Skrapar do të duhet të deklarojnë xhiron vjetore me mbylljen e vitit 2016. Pasi është bërë mbyllja e kasës fiskale për periudhën 01.01.2016 - 31.12.2016 kuponi i dalë nga kasa për këtë periudhë nevojitet për të parë sesa ishte xhiro e vitit që shkoi në mënyrë që të t'ju vij në ndihmë lidhur deklarimin për xhiron vjetore. Edhe këtu duhet patur parasysh respektimi i afateve. Kjo gjë duhet bërë brenda datës 9 Shkurt 2017. Në funksion të tatimeve data e sotme përkon edhe me afatin maksimal të deklarimit të inventarit, por kjo vlen vetëm për biznesin VIP, pra jo për biznesin e vogël. Në Çorovodë  besohet jozyrtarisht se ka një numër të përafërt biznesesh të vogla me shifrën mbi 200 subjekte kryesisht të natyrës biznese të vogla të vetpunësuar.
Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

loading...

NAVIGON

Nga Dje

Gjithmonë

Përherë

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA