• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Biznesi i Vogël në Skrapar gati për deklarimin vjetor të xhiros. Afati deri në 9 shkurt 2017

Bizneset e Vogla edhe në Skrapar do të duhet të deklarojnë xhiron vjetore me mbylljen e vitit 2016. Pasi është bërë mbyllja e kasës fiskale për periudhën 01.01.2016 - 31.12.2016 kuponi i dalë nga kasa për këtë periudhë nevojitet për të parë sesa ishte xhiro e vitit që shkoi në mënyrë që të t'ju vij në ndihmë lidhur deklarimin për xhiron vjetore. Edhe këtu duhet patur parasysh respektimi i afateve. Kjo gjë duhet bërë brenda datës 9 Shkurt 2017. Në funksion të tatimeve data e sotme përkon edhe me afatin maksimal të deklarimit të inventarit, por kjo vlen vetëm për biznesin VIP, pra jo për biznesin e vogël. Në Çorovodë  besohet jozyrtarisht se ka një numër të përafërt biznesesh të vogla me shifrën mbi 200 subjekte kryesisht të natyrës biznese të vogla të vetpunësuar.
Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA