BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Bora e parë - Corovoda nuk i gëzon zbardhjes. Por kur do të rikthehen rreshjet e borës sërisht. Ja Parashikimi

Posted on Friday, January 06, 2017 and filed under , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Që nga ora 01:30 rreshje të dobta bore ranë edhe në Çorovodë. Edhe përse vijuan deri në prag mesditën e 6 Janarin 2017 intesiteti i tyre ishte i dobët dhe kjo nuk mjaftoi të zbardhte qytetin e vogël. Majat e Maleve pranë ishin busulla e vetme e orientimit të vështrimeve të gëzuara të më të vegjëlve.  Këto u konsideruan si rreshjet e para të borës të rëna në Çorovodë. Por nuk do të jenë të vetme për janarin. Të paktën kështu parashikohet për shërbimin weather.com i cili parashikon se në 14 Janar 2017 do të ketë rreshje të dobta bore të shoqëruara me shi. Ndonse larg deri atëherë dhe parashikimet humbasin besueshmëri kur janë të largëta, sipas weather.com në janar në Çorovodë do të ketë gjasa për rreshje të dobta bore edhe në 24 dhe 27 janar.
Corovoda Online

0 Responses for “ Bora e parë - Corovoda nuk i gëzon zbardhjes. Por kur do të rikthehen rreshjet e borës sërisht. Ja Parashikimi”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social