• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Java - Moti "kapriçoz" më Skrapar për ditët në vijim - Diell, Shi dhe Borë

Mesa duket situata sinoptike do të vijoj të jetë një ndër kryefjalët e janarit në Skrapar. Kështu do të ndodh edhe për ditët në vijim në Skrapar. Duke ju referuar parashikimit global weather.com kapriçot e motit do të jenë për të tëra shijet dhe gustot e romantikëve mbi Skrapar edhe për 10 ditët në vijim. Edhe përse është një parashikim afatgjatë, shohim shkurtimisht sesi parashikohet moti në Skrapar nga kjo e enjte 12 Janar 2017 e deri të premten e 20 Janarit 2017.
E Enjte 12 Janar 2017 - Dielli rikthehet në Çorovodë por në temperatura të ulta nga 3 gradë në vlera pozitive kjo e enjte deri nëminus 10 temperatura që mund të ndihet në mëngjes. Vranësira të dobta.
E Premte 13 Janar 2017 - Çadrat gati pasi kjo e premte parasheh fillimin e rreshjeve të shiut. Temperaturat pësojnë një ngritje këtë ditë më e larta e ditës do jetë 4 gradë ( vlerë pozitive) më e ulta -1.  Rreshjet e shiut parashihen të lehta.
E Shtunë 14 Janar 2017 - Moti i paqëndrueshëm me gjasa rreshjesh shiu që nisin rreth orës 10:00 të paradites  e deri në rreth 15:00 shirat mund të pësojnë shpeshtësi në intesitet. Tempratura me e larte +5 më e ulëta -5.
E Dielë 15 Janar 2017 - Kthjellime, Vranësira, rreshje shiu të dobta gjatë ditës. Ndërsa mbrëmja e vonë parasheh rikthim të rreshjeve të borës por që janë në gjasa të pakta. Termometri pritet të shënoj +4 dhe -3.
E Hënë 16 Janar 2017 - Mbrëmja e së hënës rikthen rreshje bore në Skrapar.  Dita do të kete dominim rreshje shiu mes temperaturash 3 gradë më e larta dhe - 5 më e ulta. Shpejtësia e erës do të jetë 7 km/orë.
E Martë 17 Janar 2017 - Vranësira, rreshje shiu dhe alternime me rreshje të dobta bore 4 më e larta nga temperaturat e ditës dhe më e ilta -5.
E Mërkurë 18 Janar 2017 - Vranësira, Rreshje të njëhershme mes shiut dhe borës Temperatura +2/-2
E Enjte 19 Janar 2017 - Vranësira, Rreshje të njëhershme mes shiut dhe borës gjatë orëve të para të ditës. Në mesditë parashihen kthjellime Temperatura +6/-2
E Premte 20 Janar 2017 - Dita do të ketë diell dhe vranësira. Natën vonë rreshje bore të pakta Temperatura +9/-1


Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA