• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Kreu i Bashkisë Poliçan: "N'a mungoni..." Mesazhi dedikuar ish-banorëve dhe emigrantëve të Poliçanit

Në rrjetin social facebook Kryetari i Bashkisë Poliçan, Adriatik Zotkaj përmes një postimi prek pak realitetin e hidhur që ndodh me qytetet e vogla ku lëvizjet demografike mësyjnë qytetet më të mëdha. Zotkaj në mesazhin e postuar në orët e fundit të 3 janarit 2017 kryesisht bën një apel për rikthime të shpeshta në vendlindje. Shohim më poshtë të plotë mesazhin në fjalë:

Mirëmbrëma Miq!
Po shoh në facebook, komentet e bëra në fotot e Poliçanit tonë.
Normal që po ndryshon, po ndryshon me kohën, me punën, djersën e të gjithë Poliçansve tanë.
Patjetër, pa dashur aspak të bëj politikë, por s'mund të lë pa përmendur për ndryshimin e madh, Edi Ramën !
Shikoj komentet e bëra nga të gjithë Ju, të dashur motra dhe vëllezër, emigrant, apo ish-banorë të Poliçanit.

Me shumë mall dhe nostalgji për qytetin tonë.
Por, ju them me shumë sinqeritet.
A e dini se sa n'a mungoni Ju !!!
A e dini se: 
Çfarë do që të bëhet, ndërtohet, zbukurohet... ky qytet nuk ka kuptim pa Ju!
N'a mungoni shumë, ndihemi bosh pa Ju.
Ejani , mblidhemi njëherë së bashku... Si Dikur!
Përqafime, të gjithëve kudo që jeni.
- Adriatik Zotkaj -Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA