BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Situata Gripale - Skrapari listohet nga ISHP si një nga 6 qytetet me tendencë në rritje nga situata gripale

Posted on Tuesday, January 10, 2017 and filed under , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Siç referon media kombëtare Top-Channel, Skrapari listohet në qytetet prekshmëria nga gripi ka tendencë rritje. Duke ju referuar një interviste me Silva Bino, shefen e departamentit të sëmundjeve Infektive në ISHP ( Instituti i Shëndetit Publik) për televizionin Top Channel Bino thekson edhe një dukuri të veçantë që po shoqëron situatën gripale në vend. Sipas saj, nëse në Tiranë po vihet re një ulje e tendencës së prkshmërisë nga gripi, në 6 qytete të tjera ka një tendencë në rritje nisur kjo nga numri i të prekurve nga gripi. Konkretisht bëhet fjalë për qytete si Berati, Gramshi, Fieri, Durrësi, Skrapari dhe Peqini. Në total në rang vendi numri i të prekurve nga gripi shkon në afro 22 000 citon Top Channel ( lidhje e jashtme e artikullit publikuar )
Corovoda Online / Top Channel

0 Responses for “ Situata Gripale - Skrapari listohet nga ISHP si një nga 6 qytetet me tendencë në rritje nga situata gripale”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social