• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Temperaturat Minus në Çorovodë - Rrugët të pakta me popullim. Disa depozita private uji në akull

Ndërsa banorët e qytetit të vogël të Çorovodës në shumë raste janë nën dilemën nëse temperaturat minus të së dielës 8 Janar 2017 janë vërtet - 14 apo më pak dëshmitë e para kanë ardhur nga depozitat mbi pallate apo shtëpi të ujit të pijshëm, ku mëngjesi i së dielës ka shfaqur edhe akull apo ngrirje në disa raste në Çorovodë. Thuajse mëngjesi vonon popullimin e rrugëve dhe bareve tradicional të kafeve dhe çajit të përditshëm që këto ditë të ftohta ku oraret janë spostuar pas orës 10:30 ndryshe nga sa e përditshmja. Në pjesë të caktuara të qytetit masat e akullta krijojnë edhe më shumë idenë e të ftohtit. Por shpesh parashikimet meteorologjike japin vlera të tjera të temperaturave. Kjo sepse parashikimi përfshin temperaturën e ajrit. Kjo duhet marrë pak me tolerancë pasi ndikim ndikim ka edhe temperatura e tokës apo sipërfaqes së saj. Në shembull nëse një parashikim thotë se temperatura mund të jetë - 7 gradë ( kjo nënkupton temperaturën e ajrit) Nën prani të akullit apo borës, temperatura e tokës mund të ndikoj në toleracë -2 gradë të tjera. Pra nocionet si është temperatura e ajrit dhe sesi ndihet janë pak të ndryshme. Kjo është një ndër arsyet sepse këmbët janë të parat që ndiejnë të ftohtin më shumë. Gjithësesi temperaturat priten të pësojnë një rritje drejt vlerave pozitive gradualisht gjatë javës, me diellin që do na shoqëroj së paku edhe për 4 ditë.
Corovoda Online / Imazhi Fb / Kortezi N.H.

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA