BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Çorovodë - Bashkia rikthen hapësirat publike FOTO Punimet në lagjen Estref Caka

Posted on Monday, February 20, 2017 and filed under , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site


Në shumë zona të Çorovodës, punime po rikthejnë tek komuniteti hapësira të cilat prej vitesh ishin zënë abuzivisht. Zona të ndryshme kanë marrë një tjetër pamje falë ndërhyrjeve të ekipeve të punës së Bashkisë Skrapar. Imazhet në vijim tregojnë momente aktuale të punimeve që po bëhen në lagjen Estref Caka ndërsa kalldrëme, rrugë dhe vepra arti rrugor janë tashmë pjesë e qytetit. Sipas një njoftimi të shpërndarë në rrjetin Facebook është vetë institucioni vendor me të ardhurat e tij që po kryen këto punime. Në një fazë të shpejtë, pas këtyre punimeve akse të tjera apo segmente të brendshme të qytetit Çorovodë do ti nënshtrohen punimeve.


Corovoda Online / Imazhet Fb

0 Responses for “ Çorovodë - Bashkia rikthen hapësirat publike FOTO Punimet në lagjen Estref Caka ”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social