• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Skrapar - Fermerët e Vëndreshës së shpejti me investimin e ri. Një sistem i ri Kanal Ujitje FOTO

Investimet të ndryshme kanë tjetërsuar Skraparin në harkun e pak viteve. Më i fundit prek më së shumti fermerët e zonës së Njësisë Administrative Vëndreshë ku punohet për ndërtimin e një kanali ujitje që ndihmon komunitetitn në kulturat bujqësore. Rehabilitimi i ujëmbledhësve, në këtë rast i rezervuarit të Vëndreshës synon që fermerët e Vëndreshës dhe Spatharës të kenë më shumë mundësi me prodhime bujqësore dhe nxitje të mikro fermave me qëllim ndikim pozitiv në ekonomitë familjare dhe lokale. Bashkia Skrapar dhe Kreu i saj Nesim Spahiu  ka në prioritet të punës së saj me qëllim rehabilitimin e të gjithë rrjetit ujëmbledhës në sisteme kanal vaditje për gjithë zonën e Skraparit duke i bërë më të prekshme nga komunitetit investimet në sektorin prioritar të bujqësisë. Më herët, në një takim në Berat, Ministri Panariti tha se Ministria e Bujqësisë nën drejtimin e tij ka akorduar disa eskavatorë në qark (përfshirë dhe Skraparin) me qëllim ardhjen në ndihmë ndaj banorëve të cilët merren me bujqësi dhe kanë nevojshmëri ekzistmcën e këtyre kanaleve ujitëse.

 
Corovoda Online / Imazhe Rrjet Social FB

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA