• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Meteo - Alert: Segmenti Çorovodë - Fier mbi 40 gradë e premtja e fundit

Sipas shërbimit meteorologjik MeteoAlb temperatura të larta do të prekin të premten 30 qershor 2017 Shqipërinë. Ky shërbim parashikon se zonat më të nxehta priten të jenë 2 kryesore. Në orientin Lindje - Perëndim zona me temperatura të larta pritet të jetë ajo që nis nga Çorovoda drejt Fierit ndërsa në drejtimin Veri Jug zona më e nxehtë pritet të jetë Elbasan - Memaliaj.
TIPS:
Konsumoni sa më shumë ujë nesër. Evitoni orët pik si dhe konsumin e pijeve alkoolike. Kujdes me moshat e përkujdesjes së madhe fëmijë dhe të moshuar. Po ashtu duhet të kujtoni se shpesh temperatura e parashikuar nga shërbimet meteorologjike mund të ndihet më e lartë kjo sepse shërbimet sinoptike parashikojnë ngrohtësine ajërore por shpesh edhe nxehtësia që çlirohet nga toka ndikon në atë që quhet Temperaturë që ndihet. Në disa zona të Skraparit temperatura nesër do të ndihet 40 gradë, kurse në qytet ka një pritshmëri pak më të ulët mes 36-37 gradë.
Kujdes nesër dhe në rastet të mundshme të konstatimit të zjarreve
Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA