BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Skrapar - Një tjetër rast i dhunës në familje - 36 vjeçari dhunon bashkëshorten 22 vjeç

Posted on Friday, June 30, 2017 and filed under , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Sipas njoftimit zyrtar ditën e djeshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat i janë referuar materialet për një tjetër rast të dhunës në familje. Një 36 vjeçar dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike në mënyrë të vazhdueshme ndaj bashkëshortes së tij, një 22 vjeçare. Periudha e stinës së nxehtë ndër vite ka rezultuar ndikuese në shtimin e rasteve të tilla. Shpesh diferencat moshore, papunësia, apo konsumimi i pijeve alkoolike janë faktorët kryesorë që nxisin raste të tilla. Jo të gjithë kanë mundësinë për të raportuar raste të tilla, kjo e ndikuar edhe nga gjykimi opinional i qytetit të vogël por edhe nga fakti se përtej denoncimeve apo rasteve në statistikave riintegrimi i viktimave të dhunës në familje mbetet një sfidë mes teorive institucionale.
Corovoda Online

0 Responses for “ Skrapar - Një tjetër rast i dhunës në familje - 36 vjeçari dhunon bashkëshorten 22 vjeç”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social