• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Spatharë - Nis si debat e përfundon në zënkë 2 të afërmit grinden për Votën

Përpos proçesit zgjedhor ajo që ndihet në qytetin e vogël së paku këto javë është tema e zgjedhjeve dhe e forcave politike. Ndasitë ndonjëherë edhe bashkojnë për të argumentuar pozicionet e njërit apo tjetrit apo për të zgjatur bisedat e vapës së këtij fund qershori. Më herët një ditë më parë dy të afërm me njeri tjetrin nga fshati Spatharë u raportua gjeneruan bisedën e forcës që simpatizonin në grindje mes tyre. Dy të afërmit mesa duket kishin pikëpamje të ndryshme politike dhe ka mjaftuar ky argument si pikënisje e një konflikti të dobët. Jo rrallë, temat politike apo paragjykuese të simpative elektorale në qytetin e vogël prevalojnë në shumë debate sa duket se qyteti i njerëzve që gjithkush njeh gjithkënd thuajse në çdo bisedë nuk mund të investoj kohë në tema të tjera pa folur për politikën. E deri këtu nuk ka asgjë të keqe, pasi këto janë ditë pas zgjedhore dhe normalisht kuptohet vëmendja më e shtuar tek politika. Por ajo që bie në sy shpesh është se këtyre ditëve në Skrapar së paku gjithçka rrotullohet rreth këtyre temave duke i dhënë qytetit madje edhe emertime baresh apo klubesh, klientësh apo njerëzve të thjeshtë të zhargonit "ky është i X" "në këtë Bar rrinë ata të Y" etj. Tipike për qytetet e vogla, ku zgjedhjet krijojnë hendek të fortë mes njerëzve, por shpresojmë të kuptohet se ato që i bashkojnë banorët e Skraparit janë më shumë sesa ndasitë, është kultura, mikpritja, tendenca për të mos u marrë me punët e tjetrit... pasi nën qiellin e Skraparit jeta do të përballë me të njëjtit njerëz. E kështu, qyteti ku çdokush mund të bier kushëri më çdokënd mes temash politike apo projeksionesh pritshmërish... kalohet ky fund qershori..
Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA