• NJË 29 VJEÇAR NGA SKRAPARI ARRESTOHET NË TIRANË
  • SHTETASI U ARRESTUA BASHKË ME 2 PERSONA TË TJERË PËR LËNDË NARKOTIKE
  • SIPAS POLICISË NGA KONTROLLI I BANESËS KU JETONTE I RIU NGA SKRAPARI U GJET CANNABIS
  • NDALIMI I 3 SHTETASVE U BË PASI PAS KONTROLLIT FIZIK 0.4 GRAM KOKAINË DHE 2.2 GRAM CANNABIS
  • NDËRSA NË SHTËPINË E 29 VJEÇARIT U GJET NJË SASI PREJ 90.8 GRAM CANNABIS

Çorovoda - 75 Vjet Çlirim - Mars 1941 - Benito Musolini "Duçja" në Tomorr, Skrapar - FOTO


Skrapari ka qënë arenë e betejave luftarake për më së shumti dy faktorë: Shtrirja e gjerë gjeografike dhe relievi i thyer dhe e dyta njerëz besnik e luftëtarë. E në harkun kohor të viteve, zbresim në 1941, ndërsa Benito Musolini allias Duçja kreu një inspektim në Zonat e Tomorrit, Skrapar nga datat 2 deri në 22 mars 1941. Ai ishte i shoqëruar në këtë inspektim që po i bëhej Vijës së Demarkacionit të Frontit Italo - Grek, nga Komandanti i Përgjithshëm i Forcave Italiane në Shqipëri, Ugo Cavallero si edhe eksponentë të tjerë të lartë ushtarak italianë. Fotoja është bërë në shpatet e malit Tomorr në Skrapar ku ndodhej edhe vija e Demarkacionit të frontit Italo - Grek.
Corovoda Online / Fatjon Kaloçi / Gazeta Shqiptare

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

loading...

NAVIGON

Nga Dje

Gjithmonë

Përherë

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA