• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Në rikonstruksion Ura e Madhe pranë Pazarit në Çorovodë

Ndryshimet në Skrapar vazhdojnë. Prej disa ditësh, nga autoriteti vendor i Bashkisë Skrapar, punimet po synojnë kthimin në parametra funksional të Urës së madhe të Pazarit. E degraduar prej vitesh, veçanërisht nga prurjet e lumenjve Osum dhe Çorovoda, Ura e re synon të jetë "Porta hyrëse" në Çorovodën e mjeteve automobilistike, kjo sepse pritet të spostohet rruga hyrese tradicionale duke kaluar nga krahu tjetër i lumit deri në afërsi të Munushtirit ky një tjetër Urë ka përfunduar. I gjithë segmenti tashmë është i asfaltuar më së miri dhe ka dekor të gjelbër anash dhe trotuar në disa metra. Punimet që po kryhen në rregullimin e Urës së Pazarit, do të ti shërbejne mjeteve që do hyjnë në qëndrën e Çorovodës. Në krahun tjetër të Urës, për nga vendi i quajtur nga vendasit Fusha e Kadiut, po zgjerohet dhe po shkon drejt asfaltimit një rrugë tjetër që synon t'a lidhi Çorovodën me Urën e Vjetër të Sharovës e më pas rruga e gjerë merr drejtimin nga fshati Çerenisht. Kjo e fundit është një vepër e ndërtuar nga Trans Adriatic Pipeline që i vjen në ndihmë komunitetit. 
Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA