• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Sfida "Dielli kundër Hënës" E sotmja 26.09.2017 Barazim në Çorovodë. Nga nesër Nata shtohet. Parashikimi Meteo deri në Fundjavë

Një moment i veçantë ishte ky i sotmi për Çorovodën, pasi zyrtarisht sot e martë 26 shtator 2017 Dielli qëndroi plot 12:00 orë në qiellin e qytetit të vogël. Në kuriozitetin e rastësishëm 2 herë në vit, sot lindja e diellit në Çorovodë ndodhi në 06:30 dhe perëndoi në 18:30 plot 12:00 orë. Nga nesër Nata merr minutat e para të ditës duke "përmbysur rezultatin" e duke u rikujtuar banorëve se dimri po afron. Kjo e mërkurë lindja e diellit për Çorovodën do të përkoj me 06:31 dhe perëndon në 18:29. Por përtej pikantes, shohim sesi pritet parashikime meteo sipas të dhënave meteorologjike deri në fundjavë në Çorovodë.
E mërkurë - 27 Shtator 2017
Intervali 08:00 - 15:00 Diell dhe Vranësira të lehta. Termometri ambjental do shënoj maksimalen sa 23 gradë celsius
Intervali 16:00 - 00:00 Rreshje të dobta shiu në Çorovodë, dhe momente Gri pa rreshje. Shiu më i shpeshtë pas orës 19:00 Maksimalja nën shi do të jetë sa 18 gradë.

E Enjte - 28 Shtator 2017
Intervali 08:00 - 15:00 Diell dhe Vranësira të lehta. Termometri ambjental do shënoj maksimalen sa 24 gradë celsius
Intervali 16:00 - 00:00 Gjëmime dhe shi i menjëhershëm i alternuar më pas me Rreshje të dobta shiu në Çorovodë deri në orën 21:00 dhe më pas momente vranësira nën qiellin që hapet. Shiu llogaritet i pritshëm me 3.1 mm

E Premte - 29 Shtator 2017
Intervali 08:00 - 15:00 Diell dhe Vranësira të lehta. Shi i lehtë pritet rreth 14:00 Temperaturat do pësojnë ulje pra koha do ftohet disi deri në 21 gradë pritet maksimalja në Çorovodë
Intervali 16:00 - 00:00 Gjëmime dhe shi i menjëhershëm i alternuar më pas me Rreshje të dobta shiu në Çorovodë deri në orën 19:00 dhe më pas momente vranësira nën qiellin që hapet. Shiu llogaritet i pritshëm me 3.1 mm por është pak më ftohtë shkohet në 17 gradë maksimalja.

E Shtunë - 30 Shtator 2017
Intervali 08:00 - 00:00 Diell dhe Vranësira të lehta. Propabilitet i ulët për rreshje shiu nëse ato do të ndodhin parashikohet rreth ora 18:00 ku vranësira do shtohen por nuk do ketë zgjatje të shirave Termometri ambjental do shënoj maksimalen sa 21 gradë celsius në mesditë dhe maksimalja e pasdites dhe mbrëmjes zbret në 15 gradë celsius

E Dielë - 31 Shtator 2017
Intervali 08:00 - 00:00 Diell dhe Vranësira të lehta nuk do ketë fenomene rreshjesh. Maksimalja e temperaturës do luhatet mes 21 dhe 14 gradë në mbrëmje.

Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA